En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Zihinsel engelli bayanın darbedildiği argümanı

Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde, şahsi bakım merkezinde 28 yaşındaki zihinsel engelli bayanın darbedildiği argümanıyla savcılığa cürüm duyurusunda …

Zihinsel engelli bayanın darbedildiği argümanı
23 views
15 Temmuz 2020 - 21:53

Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde, şahsi bakım merkezinde 28 yaşındaki zihinsel engelli bayanın darbedildiği argümanıyla savcılığa cürüm duyurusunda bulunuldu.

İlçedeki kişisel bakım merkezinde darbedildiği öne sürülen S.A’nın ablası Rengin A, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kardeşinin doğuştan yüzde 70 zihinsel engelli olduğunu söyledi.

Adana’da kişisel bir hastaneye yatırdıkları kardeşinin ağır bakım ünitesindeki tedavisinin sürdüğünü anlatan Rengin A, “Kardeşimi bu hale getiren, buna göz yuman herkesin cezalandırılmasını istiyorum. Kardeşime ne olacağı, güzelleşip iyileşmeyeceği, gözlerinin görüp görmeyeceği meçhul. Ne kadar ağır bakımda kalacağı belirli değil.” dedi.

Ana Zeynep A. da kişisel bakım merkezindeki yetkililer ve vazifeliler hakkında “kasten yaralama ve işkence” teziyle Düziçi Cumhuriyet Savcılığına hata duyurusunda bulunduğunu belirtti.

Kaynak: AA

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.