En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Yerli araba ilgiyi artırdı, Alman mühendislik devi Türkiye’ye geldi!

Alman mühendislik şirketi EDAG, Gebze’deki Bilişim Vadisi’nde ofis açtı. Şirket birinci projesini TOGG ile gerçekleştirecek. Cosimo De Carlo …

Yerli araba ilgiyi artırdı, Alman mühendislik devi Türkiye’ye geldi!
11 views
30 Temmuz 2020 - 21:38

Alman mühendislik şirketi EDAG, Gebze‘deki Bilişim Vadisi’nde ofis açtı. Şirket birinci projesini TOGG ile gerçekleştirecek. Cosimo De Carlo, “TOGG’un Türkiye ve Avrupa’nın elektrikli ulaşıma değerli katkı sağlayacağına eminiz” dedi.

Dünyanın en büyük bağımsız mühendislik şirketlerinden Alman EDAG Türkiye ofisini açtı. Gebze’deki Bilişim Vadisi’nde açtığı mühendislik merkezi ile birlikte EDAG memleketler arası mühendislik merkezlerinin sayısı 60’ın üzerine çıktı. EDAG Kümesi, geçen yıldan bu yana mühendislik iş ortağı olduğu TOGG ile milletlerarası uzman mühendislerden oluşan bir takımın modülü olarak birinci Türk elektrikli araba markasını geliştirmek üzere çalışıyor. EDAG artık de Bilişim Vadisi’ndeki 600 metrekarelik ofisinde bu çalışmalara yerinde takviye sunacak.

“TOGG’UN TÜRKİYE VE AVRUPA’YA DEĞERLI KATKI SAĞLAYACAĞINDAN EMİNİZ”

Dünya gazetesinden Aysel Yücel’in haberine nazaran, TOGG ile olan işbirliği kapsamında Türkiye Ofisi’nin açılışıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan EDAG CEO’su Cosimo De Carlo, “Mayıs 2019’dan bu yana sorumlu mühendislik ortağı olarak TOGG’la başarılı bir işbirliği yürütüyoruz. Bu işbirliğinin geldiği noktada Türkiye’de de bir ofisimizin olması gerektiğine karar verdik. Zira TOGG’un Türkiye ve Avrupa’nın elektrikli ulaşımına (e-mobility) kıymetli katkı sağlayacağından eminiz” diye konuştu.

“VARSA TÜRKİYE’DEN YOKSA DÜNYANIN EN UYGUNU İLE ÇALIŞIYORUZ”

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş ise bahisle ilgili olarak, “TOGG için yola çıkarken, ‘varsa Türkiye’den firmalarla, şimdi Türkiye’de yoksa da dünyadaki en güzellerle çalışacağız’ demiştik. Dünyada 60 noktaya ulaşan bir ağ içinde çalışan mühendislik şirketi EDAG’ın TOGG’un çekim alanına girerek Türkiye’ye ve Bilişim Vadisi’ne gelmiş olmasını ‘Mobilite Ekosistemi’ oluşturmak olan ana gayemize yanlışsız bir adım daha attığımızın ispatlarından olarak görüyorum” dedi.

TÜRKİYE GELECEKTE DEĞERLI ROL ALACAK

EDAG Kümesi COO’su (Operasyonlardan Sorumlu Üst Seviye Yöneticisi) Harald Keller de Bilişim Vadisi’ndeki merkezin açılışından duydukları memnuniyeti lisana getirerek, “TOGG ile işbirliğimizle, Türkiye’nin geleceğin otomotiv pazarında değerli bir rol oynayacağına inanıyoruz. Bu nedenle 360 derece araç mühendisliği yetkinliklerimizi Türkiye’deki otomotiv sanayisine sunmaya karar verdik. Potansiyel müşterilere EDAG’ın milletlerarası ağına erişim imkânı sağlayarak global ulaşım mühendisliği uzmanı olarak pozisyonumuzu güçlendiriyoruz” dedi.

IDARE BİR TÜRK’E EMANET

EDAG Türkiye’yi, otomotiv mühendisliğinde uzun yıllara dayanan tecrübesi olan Mertcan Kaptanoğlu yürütecek. Kaptanoğlu, yakın vakitte 30 mühendisten oluşan bir grup kuracak. EDAG uzun vadede Türkiye’deki faaliyetlerini genişletmeyi planlıyor.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.