En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

YDS’ye tekrar müracaatın tarihleri belirli oldu

Aygün, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, YDS için yine müracaat alınacağını belirterek, “Ayrıca daha evvel 2020-YDS başvurusu bulunan …

YDS’ye tekrar müracaatın tarihleri belirli oldu
131 views
10 Eylül 2020 - 2:26

Aygün, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, YDS için yine müracaat alınacağını belirterek, “Ayrıca daha evvel 2020-YDS başvurusu bulunan adaylarımız da imtihan merkezi tercihlerini güncelleyebilecektir. Şimdiden tüm adaylarımıza muvaffakiyetler dilerim.” sözlerini kullandı.

ÖSYM’nin internet sitesinde yer alan duyuruya nazaran, 27 Eylül’de uygulanacak YDS için 19-20 Ağustos’ta ek müracaat alınacak.

IMTIHAN FIYATI 19-21 AĞUSTOS ORTASI YATACAK

Adaylar, müracaatlarını, ÖSYM imtihan koordinatörlüklerinden 20 Ağustos mesai saati bitimine kadar yahut ÖSYM Aday Süreçleri Sistemi “https://ais.osym.gov.tr” ile ÖSYM Aday Süreçleri Taşınabilir Uygulaması’ndan 20 Ağustos saat 23.59’a kadar yapabilecek.

Adaylar, imtihan fiyatını, 19-21 Ağustos’ta yatıracak. Imtihan fiyatı, banka şubelerinden 21 Ağustos mesai saati bitimine kadar ödenebilecek. ÖSYM’nin internet sayfasında e-İşlemler’de yer alan “Ödemeler” alanından kredi kartı yahut banka kartı ile ödeyecek adaylar ile banka ATM’leri ve online bankacılık üzerinden ödeme yapacak adaylar ise 21 Ağustos saat 23.59’a kadar imtihan fiyatını yatırabilecek.

Imtihana, 19-26 Şubat ortasında yahut 10 Mart’ta müracaat yapan adaylardan imtihan merkezi tercihini değiştirmek isteyen adaylar da 19-20 Ağustos’ta ÖSYM Aday Süreçleri Sisteminden “https://ais.osym.gov.tr” imtihan merkezi tercihlerini güncelleyebilecek.

MÜRACAATTA HES KODU ALINACAK

Imtihana müracaatta, HES kodu bilgisi alınacağından adayların, imtihana müracaat süreci yapmadan yahut müracaat için müracaat merkezlerine gitmeden evvel HES kodunu edinmiş olmaları gerekiyor. Adaylar, HES kodunun nasıl edinileceği bilgisine Sıhhat Bakanlığının “http://hayatevesigar.saglik.gov.tr” internet adresinden ulaşabilecek.

Kaynak: AA

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir,