En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Yaşadıkları dehşet ve endişe dolu o anlarını anlattılar

Yaşadıkları dehşet ve dehşet dolu o anlarını anlattılar -Giresun’un Dereli ilçesi sakinleri dün akşam yaşanan selde yaşadıklarını anlatırken …

Yaşadıkları dehşet ve endişe dolu o anlarını anlattılar
25 views
17 Eylül 2020 - 21:08

Yaşadıkları dehşet ve dehşet dolu o anlarını anlattılar

-Giresun’un Dereli ilçesi sakinleri dün akşam yaşanan selde yaşadıklarını anlatırken gözyaşlarına hakim olamadılar

GİRESUN – Giresun’un Dereli ilçesi sakinleri dün akşam meydana gelen selde yaşadıkları o endişe dolu anları gözyaşları ile anlattılar.

Yurdeşen Bayrak isimli ilçe sakini bayan yaşanan selde 2 derenin ortasında kaldıklarını belirterek “Hem çarşı tarafı hemde dere tarafı taştı. Çok korktuk. Helikopter ile bizi kurtarın diye bağırdık. Sabaha kadar bizi kurtarın diye bağırdık. Konutumuzun merdivenleri suyla doldu. O halde bekledik geçsin diye. Otomobilimiz gitti. Eşimde otomobilin içinde gidiyordu sıkıntı kurtardık. Yağmur birden bastırdı. Meskenim birinci kattaydı kütükler pencereyi kıracak diye korktuk. Eşimin arkadaşı kayboldu. Mağazaya sığınmış su gelince pencereyi patlatarak onu da almış götürmüş. Dükkanın demirlerine sarılmış bir çocuk gördüm. Lakin sonra o çocuğu göremedim. Herhalde o çocuk da gitti” dedi.

“İçe merkezindeki bütün dükkanlar suyla kaplandı”

İlçe sakinlerinden Mustafa Vıcıl ise yaptığı açıklamada “Su üstten yavaş yavaş akmaya başladı. Taksi durakları daha sonra araçlar sürüklenmeye başladı. Birtakım araçlar dereye döküldü. Birtakım otomobillerin ışığı yanıyordu inşallah içinde insan yoktur. Bütün dükkanları su kapladı. Dükkanlar su ve balçıkla doldu. Materyaller gitti. Rabbim beterinde korusun” diye konuşurken, Ahmet Aslım ise “Dün akşam saat 6’dan sonra yağan yağmur sonrası ilçe bu hale geldi. Dükkanım gitti maalesef. Her şey gitti hiçbir şey kalmadı. Dükkanların yarısına kadar su çıktı” tabirlerini kullandı.

Kaynak: İHA

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir,