En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Twitter’dan “ücretli üyelik” için birinci adım atıldı

On milyonlarca faal kullanıcısına karşın kelam konusu gelir sağlamak olunca yatırımcılarını bir türlü mutlu edemeyen Twitter devayı bir defa daha …

Twitter’dan “ücretli üyelik” için birinci adım atıldı
19 views
28 Temmuz 2020 - 22:53

On milyonlarca faal kullanıcısına karşın kelam konusu gelir sağlamak olunca yatırımcılarını bir türlü mutlu edemeyen Twitter devayı bir defa daha fiyatlı abonelik modelini denemekte buldu.

CNN International’da yer alan habere nazaran, toplumsal medya platformu bu modele geçmek için yeni bir departman kurdu. Bu proje kapsamında iş duyuruları da yayınlayan Twitter ‘Gryphon’ ismi verilen proje kapsamında New York ofisinde çalışacak, abonelik platformunda vazife alacak çalışma arkadaşları aradığı bilgisine yer verdi.

“ÜCRETLİ ÖZELLİĞİN GELECEĞİ MANASINI TAŞIMIYOR”

ABD basınında çıkan haberler sonrası bir açıklamada bulunan Twitter sözcüsü kelam konusu iş duyurusunun yeni özelliğin platforma entegre edileceği manasını taşımadığı bilgisinin altını çizdi. Lakin bu Twitter’ın platforma fiyatlı abonelik opsiyonunu eklemek için başlattığı birinci çalışma değil.

2017 YILINDA DA EMSAL BİR ATAK YAPILMIŞTI

Twitter 2017 yılında kullanıcıların ve küçük işletmelerin tweet’lerine erişimi arttırmak için abonelik modelini test etmişti. Bu proje kapsamında aylık 99 dolar fiyat karşılığında fiyatlı üyelerin paylaşımlarının kelam konusu hesabı takip etmeyen bireyler tarafından da görülmesi imkanı sunulması planlanıyordu. Fakat Twitter husus ile ilgili yaptığı anket sonrası projeyi rafa kaldırma kararı almıştı.

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.