En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Toplumsal medya platformu TikTok, kendi siyasetlerini ihlal eden 380 binden fazla görüntüyü kaldırdı

Çinli ByteDance firmasına ilişkin olan toplumsal medya platformu TikTok, kendi nefret söylemi siyasetlerini ihlal eden 380 bin görüntüyü Amerika …

Toplumsal medya platformu TikTok, kendi siyasetlerini ihlal eden 380 binden fazla görüntüyü kaldırdı
145 views
14 Eylül 2020 - 22:11

Çinli ByteDance firmasına ilişkin olan toplumsal medya platformu TikTok, kendi nefret söylemi siyasetlerini ihlal eden 380 bin görüntüyü Amerika servislerinden kaldırdığını, ayrıyeten bu içerikleri yükleyen 1.300’den fazla hesabı da yasakladığını belirtti. Yayınladığı basın bülteninde firma, ırk temelli taciz içerikleri de dahil olmak üzere, organize nefret kümelerine, soykırım ve kölelik üzere şiddet eğilimli içeriklere yönelik sıfır tolerans anlayışıyla hareket edildiğinin altını çizdi.

TRUMP’IN ÇİNLİ FİRMALARA MÜDAHALELERİ BİTMİYOR

Geçtiğimiz günlerde ABD Lideri Donald Trump, ulusal bilgilerin güvenliğini tehdit ettiği gerekçesiyle WeChat ve TikTok’un Amerika’daki paylarını devretmemesi halinde 90 gün içinde yasaklanacağına yönelik bir kararname imzalamıştı. Kararname, ABD ve Çin ortasındaki ticaret savaşının sonuçlarından biri olarak görülüyor. Ayrıyeten Washington idaresi, Pak Ağlar Programı ismini verdiği çalışmayla Pekin’e yakınlığıyla bilinen firmaları kendi telekomünikasyon ağlarından uzak tutmaya hazırlanıyor.

TIKTOK SUÇLAMALARI REDDETTİ

TikTok ise kendine yöneltilen suçlamaları reddetmişti. Firma, Çin hükumetiyle hiçbir vakit kullanıcı datalarını paylaşmadığını belirtirken, bu türlü bir şey istense dahi kullanıcıların datalarına saygılı olduklarından ötürü kabul etmeyeceklerini aktarmıştı.

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir,