En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Toplumsal medya çalkalanıyor! WhatsApp’ın 3 özelliği ortadan kayboldu

Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı olan tanınan iletileşme pratiği WhatsApp’ta, kullanıcıların son radde ehemmiyet verdiği “çevrimiçi …

Toplumsal medya çalkalanıyor! WhatsApp’ın 3 özelliği ortadan kayboldu
14 views
24 Haziran 2020 - 22:22

Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı olan tanınan iletileşme pratiği WhatsApp’ta, kullanıcıların son radde ehemmiyet verdiği “çevrimiçi”, “yazıyor” yahut “son görülme” özellikleri görüntülenemiyor.

Çevrimiçi iletileşme ağı WhatsApp’ta sorun yaşıyor. Pek çok memleketten kullanıcılar WhatsApp son görülme yahut çevrimiçi özelliğinin kaybolduğunu ve zımnilik ayarlarına da erişilemediğini belirtiyor.

ZIMNILIK AYARLARINA GİRENLER ERİŞİM SORUNU İLE KARŞILAŞIYOR

Twitter üzerinde de gündem olan mesele nedeniyle kullanıcıların son görülme, yazıyor yahut çevrimiçi biçiminde üst kısımda taraf alan bildirimleri kaybolmuş durumda. Bunu düzeltmek için kapalılık ayarlarına girmeye çalışanların ise erişim meselesi ile karşı zıdda kalıyor. Olağanda bu ayarlar kullanıcı tarafından yapılabiliyordu lakin şu anda açık tutanların da bildirimleri görünmüyor.

“ÖZELLİKLERİ BİLEREK KAPATTI” SAVI

Birtakım kaynaklar WhatsApp’ın bu özellikleri bilerek kapattığını belirtiyor lakin şimdi firmadan resmi bir açıklama gelmediği için gerçekliği konusunda kuşkular var. Akla en yakın gelen sorun WhatsApp sunucularında bir mesele olduğu istikametinde.

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.