En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Temel Karamolloğlu: Türkiye, Filistin’e askeri destek sağlamalı

Temel Karamolloğlu: Türkiye, Filistin’e askeri destek sağlamalı
223 views
10 Mayıs 2021 - 20:29

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Mescid-i Aksa gündemiyle toplanan Başkanlık Divanı’nın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

İsrail saldırılarıyla Müslümanların ilk kıblesinin tehdit edildiğini, onurunun ve izzetinin çiğnenmeye çalışıldığını belirten Karamollaoğlu, “Mescid-i Aksa’ya yapılan bu alçak saldırıyı bu sebeple nefretle lânetliyorum” dedi.

Karamollaoğlu, İsrail’in bölgede nihāî bir hedefe doğru yürüdüğünü, bu hedefin de “Arz-ı Mev’ūd”un (Vaad edilmiş toprakların) ele geçirilmesi olduğunu söyledi. Karamollaoğlu, bu toprakların içine Türkiye’nin de girdiğine dikkati çekti.

İSRAİL’İN GEÇMİŞ DÖNEMDEKİ SALDIRILARINDAN ÖRNEK VERDİ

İsrail’in 1969’da Mescid-i Aksa’ya saldırarak mihrabını ve 1000 yıllık minberini yaktığını hatırlatan Karamollaoğlu, İsrail’in sonraki saldırılarından örnekler verdi.

İsrail’in, Şeyh Cerrah Mahallesi’nde yaşayan Filistinlilerin zorla tahliye edilmeye çalışıldığını ve evlerinin gasp edildiğini hatırlatan Karamollaoğlu, bunun sebep olduğu gerilimin ardından İsrail’in Mescid-i Aksa’ya saldırdığını anlattı.

“FİLİSTİN’E ASKERİ DESTEK SAĞLAMALIYIZ”

İsrail’in sözden, cuma hutbelerinden, basın toplantılarında ve mitinglerde dile getirilenlerden anlamadığını belirten Karamollaoğlu, “Tarih şahittir ve bugünlerde bir daha tescil edilmiştir ki İsrail, ancak ve ancak güçten anlar ve bu gücü harekete geçirmenin zamanı çoktan gelmiş ve geçmektedir ne yazık ki. Gün, topyekûn İslâm olarak İsrail’in tepesine balyoz gibi inme günüdür.

Gün, İsrail’le anlayacağı dilde ve en yüksek perdeden konuşma günüdür. Türkiye olarak nasıl ki Azerbaycan için askerî destek sağladıysak, Filistin için de en az aynı desteği sağlamamız gerektiği kanaatindeyiz. Şimdi buradan iktidarı bu konularda adım atmaya davet ediyorum” diye konuştu.

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir,