En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Spor imtihanlarına hazırlanan gençler açık sahada antrenman yapıyor

Spor imtihanlarına hazırlanan gençler açık ortamda antrenman yapıyor AKSARAY – Aksaray’da spor imtihanlarına hazırlanan gençler korona virüse …

Spor imtihanlarına hazırlanan gençler açık sahada antrenman yapıyor
9 views
29 Haziran 2020 - 21:02

Spor imtihanlarına hazırlanan gençler açık ortamda antrenman yapıyor

AKSARAY – Aksaray’da spor imtihanlarına hazırlanan gençler korona virüse karşı alınan sıhhat önlemleri kapsamında açık havada antrenman yapıyor.

Vücut eğitimi hocalığı, subaylık ve polislik üzere meslek hayali olan gençlerin katılacağı fiziki yeterlilik imtihanı öncesi eğitimleri sürüyor. Çok sayıda gencin katıldığı hazırlık kursunda korona virüs süreci göz önünde bulundurularak, sıhhat açısından tedbirler alınıyor. Hayallerindeki mesleğe sahip olmak isteyen gençlerin ateşleri ölçülüyor, elleri dezenfekte ediliyor ve maskeleri takıldıktan sonra toplumsal uzaklık ile sportif faaliyetler gerçekleştiriliyor.

Hayallerine kavuşmak için ter döküyorlar

Hayalinin vücut eğitimi hocalığı olduğunu lisana getiren Mustafa Uğur Kaş, “Hayalimdeki mesleğin bu olduğunu düşünüyorum. Burada doğal ortamımızda pandemi sürecinde maskelerimiz dağıtılmış, dezenfektelerimiz yapılmış bir halde toplumsal uzaklığa uyarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. İnşallah tüm resmi süreçlerimizi öğretmenlerimizle birlikte halledeceğiz. Amaçlarımıza ulaşacağımıza inanıyorum” dedi.

Edanur Baştuğ ise, “4 yıldır BESYO için çalışıyorum. Hocalarımdan ilham aldığım için bu maksadı seçtim. Bu kursun inançlı ve amaçlarıma ulaştıracağına inandığım için bu kurstayım” diye konuştu. Spor imtihanını geçerek polis üniforması giymek olduğunu belirten Mücahit Yen, ise, “Aksaray Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi mezunuyum. POMEM kursuna hazırlanıyorum. Pandemi süreci nedeniyle çalışmalarımızı doğal ortamda kurallara elverişli bir biçimde gerçekleştirmekteyiz. Şanlı Emniyet Müdüriyetinde vazife almak” halinde konuştu.

“Kapalı ortamları tercih etmiyoruz”

Hazırlık kursu antrenörü Mehmet Ali Savaş, dezenfekte ve toplumsal uzaklığa dikkat ettiklerini belirterek, “Sağlık açısından tedbir ve önlemlerle çalışmalarımıza başladık. Mahsusen açık ortamları tercih ediyoruz. Örtülü ortamları şuan için tercih etmiyoruz. Muayyen bir mühlet bu halde açık ortamda çalışmalarımıza devam edeceğiz. Biz bu süreç içerisinde 14 yıl boyunca Aksaray’da spor testlerine gençleri hazırlayıp hedefleri doğrultusunda gayelerine ulaştırmak için elimizden gelenin en düzgününü yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Kaynak: İHA

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.