En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Son Dakika: Ulaştırma Bakanlığı’nın aldığı yeni kararla, kentler arası otobüslerde sıcak ikram servisi kaldırıldı

23 Haziran 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelik değişikliği ile koronavirüs (Kovid-19) ile savaştaki olağanlaşma sürecinde …

Son Dakika: Ulaştırma Bakanlığı’nın aldığı yeni kararla, kentler arası otobüslerde sıcak ikram servisi kaldırıldı
8 views
29 Haziran 2020 - 21:15

23 Haziran 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelik değişikliği ile koronavirüs (Kovid-19) ile savaştaki olağanlaşma sürecinde, yolculara sıcak ikram yapılmaması, ikram edilen yiyecek ve içeceklerin “ambalajlı” olması koşulu getirildi.

“YETKİ EVRAKLARINI YENİLEME SÜRECİ 6 AY DAHA UZATILDI”

Yapılan değişikliklerle ilgili açıklamalarda bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye olarak Covid-19 ile savaşta başarılı bir performans gösterildiğini belirterek, “Bakanlık olarak, salgınla uğraş sürecimizde önlemi elden bırakmıyoruz. Bunun yanında da kara yollarımızda taşımacılık hizmeti veren firmalara desteğimizi sürdürüyoruz. Yayınladığımız yönetmelik değişikliği ile, kara yolunda faaliyet gösteren taşımacıların salahiyet evraklarını birinci yenilenme sürecinde fiyatsız olarak 6 ay uzattık” sözlerini kullandı.

İKRAMLAR AMBALAJLI OLACAK, SICAK İÇECEK YOK

Yönetmelik değişikliği ile otobüslerde yolculara verilen yiyecek ve içeceklerin kesinlikle ambalajlı olması ve soğuk olarak ikram edilmesi gerektiğinin altını çizen Bakan Karaismailoğlu, “Otobüslerdeki ikramların besin mevzuatına makul olması, ikram süreçlerinin de Sıhhat Bakanlığı ve Bilim Konseyi’nin yönergelerine tam armoni sağlanması konusunda hassasiyet gösteriyoruz. Tüm bu önlemlerimizi yolcularımız ve işletmelerimizin sıhhati için yapıyoruz. Cumhurbaşkanımızın da söz ettiği üzere, arilik, maske ve aralık kuralına tam koordinasyon sağlamak salgınla uğraş başarımızı artıracaktır” aktarımında bulundu.

Türkiye’nin salgın periyodunda verdiği uğraş sonrasında da öncü ve gıpta ile takip edilen memleket olacağını kaydeden Bakan Karaismailoğlu, “Küresel salgına karşı verilen ulusal savaşta tüm dünyada başarılı süreç idaresi ile isminden laf ettiren Türkiye, şimdiye kadar olduğu üzere bundan sonra da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde izleyeceği yol haritası ile öncü ve gıpta ile takip edilen memleket olmaya devam edecek” tabirlerini aktardı.

Son Dakika Haberleri – Son Dakika Haber – Yeni Haberler

Kaynak: İHA

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.