En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Son dakika: TÜPRAŞ, üretimden satışlarda 87,9 milyar lirayla Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşu oldu

İstanbul Sanayi Odası 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” 2019 araştırması sonuçları açıklandı. TÜPRAŞ, üretimden satışlarda 87 milyar 949 milyon lirayla …

Son dakika: TÜPRAŞ, üretimden satışlarda 87,9 milyar lirayla Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşu oldu
11 views
30 Temmuz 2020 - 21:56

İstanbul Sanayi Odası 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” 2019 araştırması sonuçları açıklandı. TÜPRAŞ, üretimden satışlarda 87 milyar 949 milyon lirayla listede birinci sırayı alırken, Ford 37 milyar 71 milyon lirayla ikinci, Toyota ise 25 milyar 851 milyon lirayla üçüncü oldu. Listede Toyota’yı sırasıyla Oyak-Renault, Star Rafineri, Arçelik, Tofaş, İskenderun Demir ve Çelik takip etti. Dokuzuncu sıradaki şirket isminin açıklanmasını istemezken, Ereğli Demir ve Çelik onuncu basamakta yer aldı.

İSO 500’teki kuruluşların ihracatı %2,4 artarken, katma bedeldeki yüksek teknoloji yoğunluklu hissesi %6,9’a yükseldi. İstihdam %1, Ar-Ge harcamaları da %150’nin üzerinde arttı. Lakin finansman masrafları karlılıkta belirleyici olmayı sürdürürken kaynak yapısındaki bozulma da devam etti ve toplam borçların hissesi 1,4 puan yükseldi.

“EN BÜYÜK AVANTAJIMIZ FAİZLERİN DÜŞÜK DÜZEYDE SEYRETMESİ”

İSO Idare Konseyi Lideri Erdal Bahçıvan “Orta-yüksek ve yüksek teknolojinin katma kıymetteki hissesi birinci kere yüzde 30,4’e çıktı. Bunun savunma ve havacılık sanayi bölümlerinden kaynaklandığı düşünülüyor. Bununla birlikte araştırma gösterdi ki; endüstrici borçla yaşamak zorunda. Bu borcu çevirebilmek ismine düşük faizlere muhtaçlık duyuyor. En büyük avantajımız; faizlerin düşük düzeyde seyretmesi. Yüksek faizle çabayı hafife almamalıyız.” açıklamasında bulundu.

Son Dakika Haberleri – Son Dakika Haber – Aktüel Haberler

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.