En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Son dakika: Sağlık Bakanlığı, tüm personelin izinlerini ikinci bir emre kadar iptal etti

Son dakika: Sağlık bakanlığı, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle merkez ve taşra teşkilatında çalışan tüm personelin ikinci bir emre kadar yıllık izinlerinin iptal edildiğini açıkladı.

Son dakika: Sağlık Bakanlığı, tüm personelin izinlerini ikinci bir emre kadar iptal etti
992 views
10 Mart 2020 - 21:39

Sağlık Bakanlığı’na bağlı Türkiye Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Koronavirüs salgını nedeniyle merkez ve taşra teşkilatında çalışan tüm personelin ikinci bir emre kadar yıllık izinlerinin iptal edildi” denildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklama yapacağının duyurulmasının ardından Bakanlık’tan yapılan açıklamada, “Covid-19 salgını sebebiyle Genel Müdürlüğümüz, merkez ve taşra teşkilatında çalışan tüm personelin ikinci bir emre kadar yıllık izinleri iptal edilmiştir” denildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“COVID-19 salgını sebebiyle, Genel Müdürlüğümüz merkez ve taşra teşkilatında çalışan tüm personelin ikinci bir emre kadar yıllık izinleri iptal edilmiştir. Yıllık iznin bir sebebe binaen alınmış olması fark etmemektedir. 657 sayılı Kanunun 104 üncü maddesi çerçevesinde alınmış olan evlilik, ölüm, analık izni veya 105 inci madde çerçevesinde alınan refakat izni ve 108 inci madde çerçevesinde alınan aylıksız iznin iptali söz konusu değildir. Tüm personele tebliğ edilmesi ve gerekli hassasiyet gösterilmesi hususunda gereğini rica ederim”

Haberin Videosu:Sağlık Bakanlığı, hudut ve sahil çalışanlarının yıllık izinlerini ikinci bir emre kadar iptal etti

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir,