En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Son dakika! HDP Küme içtiması

HDP Küme içtiması HDP Eş Umumî Lideri Mithat Sancar: “Darbecilerin kurduğu duruşmalarda yapılan yargılamalar geçersizdir. O nedenle 27 Mayıs …

Son dakika! HDP Küme içtiması
12 views
29 Haziran 2020 - 21:45

HDP Küme içtiması

HDP Eş Umumî Lideri Mithat Sancar: “Darbecilerin kurduğu duruşmalarda yapılan yargılamalar geçersizdir. O nedenle 27 Mayıs’tan sonra kurulan Yüksek Adalet Divanı’nın kararları ile idam edilen Menderes, Polatkan ve Güçlü’nün idamları bu devletin tarihindeki en kara sayfalardandır”

ANKARA – Halkların Demokratik Partisi Eş Umumî Yöneticisi Mithat Sancar, “Darbecilerin kurduğu duruşmalarda yapılan yargılamalar geçersizdir. O nedenle 27 Mayıs’tan sonra kurulan Yüksek Adalet Divanı’nın kararları ile idam edilen Menderes, Polatkan ve Güçlü’nün idamları bu devletin tarihindeki en kara sayfalardandır” dedi.

İktidar ortaklarının 27 Mayıs kararlarını yok sayan bir kanun teklifini hazırlayıp, Meclise sunduklarını hatırlatan Sancar, “Çok yeterli yaptılar. Evet darbecilerin kurduğu duruşmalarda yapılan yargılamalar geçersizdir. O nedenle 27 Mayıs’tan sonra kurulan Yüksek Adalet Divanı’nın kararları ile idam edilen Menderes, Polatkan ve Güçlü’nün idamları bu memleketin tarihindeki en kara sayfalardandır. Darbeler arasında ayrım yaparsanız darbeciler kadar berbat bir şey yapmış olursunuz. 12 Mart da, 12 Eylül de darbeydi. O duruşmaların verdiği kararlarla idam edilen Deniz, Yusuf ve Hüseyin’in vefatları bir sorun bir yara değil midir? 18 yaşından küçük olduğu halde idam edilen sevgili Erdal Eren’i hatırlatmak yetmez mi? Erdal Eren’i idam sehpasına götüren o duruşmalar yasal mu? Adalet isteğinde ayrımcılık en büyük adaletsizliktir” değerlendirmesini yaptı.

Son Dakika Haberleri – Son Dakika Haber – Yeni Haberler

Kaynak: İHA

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.