En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Son dakika haberleri… Van’da sel ziyana yol açtı

Van’da sel ziyana yol açtı VAN merkez ve birtakım ilçelerinde dün gece ansızın bastıran yağmur, sele neden oldu. Ekili tarım topraklarının de …

Son dakika haberleri… Van’da sel ziyana yol açtı
28 views
17 Eylül 2020 - 22:52

Van’da sel ziyana yol açtı

VAN merkez ve birtakım ilçelerinde dün gece ansızın bastıran yağmur, sele neden oldu. Ekili tarım topraklarının de ziyan gördüğü selde birçok konut ve ahır su altında kalırken, onlarca küçükbaş ve kümes hayvanı öldü. İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Lider Vekili Sinan Aslan, hasarın en çok olduğu iki mahallede sürdürülen çalışmaları inceledi.

Van merkez ve birtakım ilçelerinde, dün gece anide bastıran yağmur, sele neden oldu. Tuşba, İpekyolu, Edremit, Özalp ve Saray ilçelerinde su baskınlarına neden olan selden ötürü, birçok konut ve hayvan ahırı hasar gördu. Sel nedeniyle onlarca küçükbaş ve kümes hayvanları da öldü. Büyükşehir, ilçe belediyeleri, DSİ ve VASKİ takımları su baskınlarının olduğu mahalellerde çalışma başlattı. Meskenlerde mahsur kalan kimi vatandaşlar Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İtfaiye Daire Başkanlığı takımları tarafından kurtarıldı. İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Lider Vekili Sinan Aslan, selin vurduğu ilçeye bağlı Yalı ve Buzhane Mahalleleri’nde incelemelerde bulunarak, vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Kaymakam Aslan, belediye, VASKİ ve DSİ’nin gerekli çalışmaları başlattığını ve en kısa müddette düşüncenin giderileceğini söyledi. Selin bilhassa Yalı ve Buzhane mahallelerinde hasara yol açtığını lisana getiren Aslan, “Biz de vatandaşlarımızı ziyaret edelim, yaşanan olumsuzluğu yerinde görelim, hasar tespitinde bulunalım diye mahallelerimizi ziyaret ettik. Belediyemiz, etraf muhafaza takımlarımız, VASKİ ve DSİ elinden gelen çalışmaları yapıyor. En kısa müddette bu zahmetli durumun üstesinden geleceğiz. Şu anda ilgili üniteler tarafından hasar tespiti çalışmaları yapılıyor. Yağıştan ötürü ziyan gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyor, çalışmalarda emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah vatandaşlarımızın mağduriyetlerini en kısa müddette gidereceğiz” dedi.

Son Dakika Haberleri – Son Dakika Haber – Aktüel Haberler

Kaynak: DHA

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir,