En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Son dakika haberleri! ‘Patara Antik Kenti’nden senfonik ezgiler yükselecek

‘Patara Antik Kenti’nden senfonik ezgiler yükselecek ANKARA – Uygarlıklar beşiği Anadolu’nun eşsiz hoşluklarından Patara Antik Kenti’nin tarihi …

Son dakika haberleri! ‘Patara Antik Kenti’nden senfonik ezgiler yükselecek
5 views
15 Eylül 2020 - 23:08

‘Patara Antik Kenti’nden senfonik ezgiler yükselecek

ANKARA – Uygarlıklar beşiği Anadolu’nun eşsiz hoşluklarından Patara Antik Kenti’nin tarihi atmosferinden senfonik ezgiler yükselecek.

Dünya müziklerinden örneklerin senfoni orkestrası eşliğinde icra edileceği harika konserde dünyaca ünlü DJ Burak Kâfi ile La Casa de Papel dizisinin müziğini seslendiren Cecilia Krull sahne alacak. Rus sanatçı Siniahrybava Tatsiana ile Hollandalı kelam muharriri, üretimci ve vokalist Allan Eshuijs da sahneyi paylaşacak öteki ünlü isimler olacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Antalya Devlet Senfoni Orkestrasının şef Oğuzhan Kavruk idaresinde sahneleyeceği “Patara Yılı Konseri” 27 Ağustos akşamı saat 20.30’da sanatseverlerle buluşacak.

Patara Antik Kenti’nde düzenlenecek konserin biletlerine ve aktifliğe ait detaylara “Sanat Cepte” ile “Biletinial” uygulamalarından ulaşılabiliyor.

Onarım sonrası birinci konser

Antik Devirde Likya Birliğinin başşehirliğini üstlenen Patara, kent kapısından suyollarına, tiyatrosundan meclis binasına pek çok kıymetli kültür varlığına sahip.

Doğal hoşluğu ile hayranlık uyandıran kentin kıymetli ögelerinden Patara Antik Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen güçlendirme, sahne paklığı, hafriyat çalışmaları, çeşitli onarım ve konservasyonlarlar ile etraf düzenlemeleri sonrasında alan etkinliklere hazır hale getirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2020 yılının “Patara Yılı” duyuru edilmesinin akabinde bu yıl içerisinde yapılan çalışmaların akabinde antik kentte düzenlenecek aktiflik onarım sonrası birinci konser olacak.

Son Dakika Haberleri – Son Dakika Haber – Yeni Haberler

Kaynak: İHA

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.