En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Son dakika haberleri… Kovid-19 testleri için PCR laboratuvarı kuruldu

Sıhhat Bakanlığı tarafından Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi yapabilme imkanı sağlayan PCR …

Son dakika haberleri… Kovid-19 testleri için PCR laboratuvarı kuruldu
24 views
05 Eylül 2020 - 22:54

Sıhhat Bakanlığı tarafından Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi yapabilme imkanı sağlayan PCR laboratuvarı oluşturuldu.

Vali ve Belediye Lider Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, beraberinde Vilayet Sıhhat Müdürü Erol Emre Ömür ile hastaneyi ziyaret ederek, faaliyete giren PCR laboratuvarına ait bilgi aldı.

Salgınla uğraşta tüm kamu kurum ve kuruluşları ile ağır bir çaba periyodu geçirdiklerini belirten Hacıbektaşoğlu, numunelerin vilayet dışına gönderilmeden Siirt’te test yapılmaya başlandığını söyledi.

Alınan önlemlere herkesin kesinlikle uymasını isteyen Hacıbektaşoğlu, bulaşmayı ve yayılmayı önlemeleri gerektiğini bildirdi.

Vali Hacıbektaşoğlu, şöyle devam etti:

“En kolay silahımız paklık, maske ve aralıktır. Her birey kendisini, ailesini, iş yerindeki çalışanlarını korumak zorundadır. Vilayetimizde PCR laboratuvarı kuruldu, çalışmaya başlandı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Tüm Siirt’te testlerimiz daha süratli sonuçlanacak, bu da takip için daha esnek hareket etme imkanı sağlayacak. Bulaşmayı önlemek için düğün, taziye, toplu ulaşım araçları ile seyahat ve akraba ziyaretleri üzere kalabalık ortamlarda bulunmaktan şiddetle kaçınmak gerekir. Vilayet genelinde çok ağır kontrol yapılıyor ve bundan sonra devam edecek. Herkes kurallara uymak zorundadır. Bilhassa 65 yaş ve kronik hastaların düğünlerden kaçınması, çocuklarımızın da bulaşmayı sağlayan yerlerden uzak tutulması gerekir.”

Vilayet Sıhhat Müdürü Ömür de laboratuvarda günlük 350 test yapılabileceğini, gerektiğinde bu testlerin 600’e çıkarılabileceğini kaydetti.

Son Dakika Haberleri – Son Dakika Haber – Aktüel Haberler

Kaynak: AA

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir,