En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Son dakika haberi… BAKAN KARAİSMAİLOĞLU KÜÇÜK ÇAMLICA TV RADYO KULESİ’Nİ EYLÜL İÇERİSİNDE AÇMAYI PLANLIYORUZ

ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, imali devam eden Küçük Çamlıca TV Radyo Kulesi’nde incelemelerde bulunarak, “İnşallah kuleyi …

Son dakika haberi… BAKAN KARAİSMAİLOĞLU KÜÇÜK ÇAMLICA TV RADYO KULESİ’Nİ EYLÜL İÇERİSİNDE AÇMAYI PLANLIYORUZ
17 views
17 Eylül 2020 - 23:21

ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, imali devam eden Küçük Çamlıca TV Radyo Kulesi’nde incelemelerde bulunarak, “İnşallah kuleyi eylül ayı içerisinde hizmete açmayı planlıyoruz. İstanbul’un sembollerinden biri olacak olan ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da titizlikle takip ettiği bu projede yer almaktan büyük bir memnunluk, açılışının bize nasip olacak olmasından da ayrıyeten gurur duyuyoruz” dedi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya nazaran; Bakan Karaismailoğlu, haziran ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsen ziyaret ettiği ve en kısa müddette açılması için talimatlandırdığı Küçük Çamlıca TV Radyo Kulesi’nde incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı. Yatırımın her ayrıntısını, iş kalemlerinin işleyişini yerinde gören Bakan Karaismailoğlu, firma yetkililerinin sunumlarını da dinledi. Bu yatırımla İstanbul’un haberleşme altyapısını geliştireceklerini tabir eden Karaismailoğlu, 369 metre yüksekliğindeki kulede 600 metrekare seyir terasının, 100 ana ve 13 yedek olmak üzere toplam 113 adet 5 Kw vericisinin bulunduğunu, kuleden 40 ulusal radyo, 19 ulusal TV, 29 bölgesel radyo, 35 mahallî radyo ve 1 lokal TV’nin yayın yapacağını söyledi. Karaismailoğlu yayın sistemlerinin program girişlerinin, hem yedekli uydu anteni ile hem de f/o kablolar vasıtasıyla alınabilecek biçimde yedeklendiği detayını da paylaştı. Kulenin mekanik sistemlerinin montajının ve devreye alınma süreçlerinin, pano ve trafoların montajlarının, saha içi yol imalatlarının, yapısal peyzaj imalatlarının ve amfitiyatro imalatlarının da tamamlandığını kaydeden Bakan Karaismailoğlu, Küçük Çamlıca TV Radyo Kulesi’nin İstanbul’da imaj kirliliği oluşturan anten ve kulelerin tek bir noktada toplanarak etrafa de faydalı olması hedefiyle yapıldığını anımsattı.

PROJE, YEŞİL ALAN KAPASİTESİ İLE DİKKAT ÇEKİYOR

Küçük Çamlıca TV Kulesi Projesi’nde peyzaj çalışmalarının da kesintisiz devam ettiğini kaydeden Bakan Karaismailoğlu, yatırımın yeşil ve etraf ile iç içe olduğunu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile projedeki yeşil alan kapasitesinin de artırıldığını belirtti. Yatırımın 3 bin metrekare olan çim alanının 2 katına çıkartılarak 6 bin metrekareye yükseltildiğini kaydeden Karaismailoğlu, erguvan, sedir, gürgen, sakız, zeytin, manolya, taflan ve ardıç olmak üzere 8 farklı ağaç çeşidinin olduğu toplam 1780 ağacın projeyi çevreleyeceğini söyledi.

‘RADYOLARIN BÜTÜN TEST YAYINLARINDA MUVAFFAKIYET SAĞLADIK’

Çamlıca Kulesi’nin faaliyete geçmesi ile İstanbul’daki tüm radyo kanallarının bu merkezden yayın yapacağını lisana getiren Bakan Karaismailoğlu, Fm-1,2,3,4 ve Fm-5 anten ve combiner sistemlerinde montaj ve testlerin bitirilerek, fm vericilerinden muvaffakiyet ile test yayını yapıldığını söyledi. Karaismailoğlu, “Aynı anda bütün testlerde muvaffakiyet sağladık. Bu dünyada bir birincidir. Ayrıyeten radyo kanallarının neredeyse tamamına yakını ile mukaveleleri imzaladık. Bütün kanallar ile de mukavele imza süreci kısa müddette tamamlanacaktır” diye konuştu.

‘AÇILIŞ İÇİN HAZIRLIKLAR SON HIZ DEVAM EDİYOR’

Karaismailoğlu, projenin ehemmiyetinin farkında olduklarını da vurgulayarak, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile haziran ayında kuleye ziyaret gerçekleştirdik. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı yatırımın en kısa müddette hizmete alınması oldu. Biz de bu doğrultuda çalışmalarımızı son hız sürdürüyoruz. İnşallah kuleyi eylül ayı içerisinde hizmete açmayı planlıyoruz. İstanbul’un sembollerinden biri olacak olan ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da titizlikle takip ettiği bu projede yer almaktan büyük bir memnunluk, açılışının bize nasip olacak olmasından da ayrıyeten gurur duyuyoruz” tabirlerini kullandı.

Son Dakika Haberleri – Son Dakika Haber – Yeni Haberler

Kaynak: DHA

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.