En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Son dakika haber | Vefattan dönen sağlıkçı çift, korona hastalarına hizmet vermeye devam ediyor

– (Özel) Mevtten dönen sağlıkçı çift, korona hastalarına hizmet vermeye devam ediyor Korona virüsü atlatan hemşire: “Öleceğim diye çok …

Son dakika haber | Vefattan dönen sağlıkçı çift, korona hastalarına hizmet vermeye devam ediyor
30 views
08 Eylül 2020 - 22:42

– (Özel) Mevtten dönen sağlıkçı çift, korona hastalarına hizmet vermeye devam ediyor

Korona virüsü atlatan hemşire:

“Öleceğim diye çok korktum, hala da korkuyorum”

“İlk öğrendiğimde çok korktum ve daima ağladım”

“Maske takmayanları uyardığımızda kızıyorlar”

BURSA – Bursa’da korona virüsü atlatan sağlıkçı çift, korona hastalarına hizmet vermeye devam ediyor. Olumlu sonucunu gördüğünde çok korkup daima ağladığını belirten hemşire Tülay Latife, “Bilmediğimiz bir hastalığı yaşıyoruz. Çok güç süreçti. Nefes darlığı yaşadım. Tak ve koku gitti. Öleceğimi düşündüm. Biz atlattık lakin hala korkuyoruz. Maske takmayanları uyardığımızda bize kızıyorlar. Ancak bu işin latifesi yok” dedi.

Çekirge Devlet Hastanesinde röntgen teknikeri olarak çalışan Ufuk Latife ve hemşire Tülay Latife çifti, 2 gün ortayla korona virüse yakalandı. Çocukları olan çiftten Ufuk Latife, hastanede tedavi görürken, eşi Tülay Latife, çocuklarına bakacak kimse olmadığı için meskende tedavi gördü. Nefes darlığı ve yüksek ateşle savaşan çift, 12 gün sonunda düzgünleşti. Çift, karantina sürülerinin dolması ve yapılan testlerin negatif çıkmasının akabinde tekrar hastanede misyonlarına geri döndü.

Ufuk Latife, hastanede korona virüs şüphelisi hastaların tomografilerini çekerken, eşi Tülay Latife ise hastalara hizmet vermeye devam ediyor. Hastalığı atlatan çift, hastanede tedavi gören koronavirüs hastalarına moral veriyor. Sağlıkçı çift, kurallara uymayan vatandaşları ikaz ederek, “Lütfen önlemlere uyunuz, bu hastalık çok tehlikeli” ihtarında bulunuyor.

Hastalığı atlatan Ufuk Latife, “7 Nisan günü nöbetteyken ateşlendim. Direk acilden giriş yaptırıp, kan ve akciğer tetkiklerim yapıldı. Sabah yapılan tomografi tetkikimde koronavirüse yakalandığım ortaya çıktı. Hastanede 11 gün yattım. Birinci hastalık ortaya çıktığı anda ateşim hiç düşmedi, aralıklarla nefes darlığı yaşadım. Eşim de sağlıkçı, ona da çabucak test yapıldı. Onunda testi olumlu çıktı. Çok sıkıntı bir süreç geçirdik. Kendimi düşünüyorum, ne olacak diye eşimi ve çocuklarımı da düşünüyorum. Yalnız bir odada 11 gün kalmak hiç kolay değil. Ben hastanede tedavi görürken eşim konutta tedavi gördü. Ben hastanede olduğum için daha şanslıydım. Hemşire olması onun için bir avantajdı. Konutta olmak hastanede olmak üzere inanç vermiyor. 14 gün karantina süremiz bitti. 3 kere negatif sonucumuzu aldık. Misyonumuza başladık. Artık yeniden koronavirüs hastalarının tomografilerini çekiyorum. İnsanların yüzünde kaygı var, ben o kaygıyı yaşadığım için biliyorum. Bir hastanın yüzüne baktığım vakit bunu hissedebiliyorum ve ben bu hastalara daima telkin veriyor. Bakın diyorum, ben canlı bir örneğim. Ben bu hastalığı ağır ve düşünceli atlattım. Lütfen moralinizi yüksek tutun, bağışıklık sisteminizin güçlü olması için morale çok gereksiniminiz var. İnşallah siz de atlatacaksınız diye onlara telkinde bulunuyoruz” dedi

“İnsanların bu kadar korktuğu bir şeyi hafife almalarına mana veremiyorum”

İnsanların hepsinin tıpkı hassasiyeti göstermediğini söz eden Latife, “Maske takmadığı için uyardığımızda, sen ne karışıyorsun diyenler çıkıyor. Bizim vazifemiz her hal ü karda insanları uyarmak. Biriyle diyaloğa girdiğimde ona bende bu hastalığı geçirdim dediğimde, o beşerde bir tedirginlik hissediyorum. Korkmayın, ben bu hastalığı 3 ay evvel geçirdim. Bu türlü söylememe karşın, kim olursa olsun huzursuz olup kendini geri çekiyor. İnsanların bu kadar korktuğu bir şeyi hafife almalarına mana verilemiyor. Hastalık esnasında psikolojim uygun değildi, psikolojimi bozan eşimin de koronavirüs kapması, çocuklarıma bakacak kimsenin olmamasıydı. Beşerler katiyen korunmalılar. Hastanede bir odada günlerce ne olacağını bilmeden yatmak hiç kolay değil. Lütfen maskenizi takın, bu işin latifesi yok” formunda konuştu.

Birinci duyduğunda çok korktuğunu, daima ağladığını belirten Tülay Latife, “Bilmediğimiz bir hastalığı yaşıyoruz. Nasıl bir süreç işleyecek ve ilerleyecek, hen gün kaygıyla yaşadık. Kendim, eşim ve çocuklarım ismine çok korktum. Çok sıkıntı bir süreçti. Nefes darlığı yaşadım, tat ve koku gitti. Karın, baş ağrısı ve ateş hepsini geçirdim. Öleceğimi düşündüm, çocuklarıma ne olacak diye korktum. Biz atlattık, fakat hala korkuyoruz. Kendimize dikkat edip maskelerimizi takıyoruz. Herkes de taksın kurallara uysun” diye konuştu.

Son Dakika Haberleri – Son Dakika Haber – Şimdiki Haberler

Kaynak: İHA

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir,