En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Son dakika haber! Korona virüs kontrolüne reaksiyon gösterdi, maskesini atarak taksiye bindi

– Korona virüs kontrolüne reaksiyon gösterdi, maskesini atarak taksiye bindi Beyoğlu’nda koronavirüs kontrollerinde değişik manzaralar …

Son dakika haber! Korona virüs kontrolüne reaksiyon gösterdi, maskesini atarak taksiye bindi
25 views
01 Eylül 2020 - 22:45

– Korona virüs kontrolüne reaksiyon gösterdi, maskesini atarak taksiye bindi

Beyoğlu’nda koronavirüs kontrollerinde değişik manzaralar oluşturdu

Polis grupları maskesiz bir bayanı yolcu olarak alan taksiciye ceza kesti

Ceza sonrası kontrollere reaksiyon gösteren bayan, maskesini atarak tıpkı taksiye tekrar bindi

İSTANBUL – Beyoğlu’nda korona virüs kontrolleri yapan polis grupları, maske takmayan bayan yolcu için taksi şoförüne ceza kesti. Kontrollere reaksiyon gösteren bayan, maskesini yere atarak taksiye bindi. Enteresan anlar kameralara yansıdı.

İçişleri Bakanlığı’nın Kovid 19 kontrolleri genelgesi kapsamında 81 ile gönderilen genelde sonrası İstanbul Valiliği kent genelinde maske ve toplumsal ara kontrollerini gerçekleştirdi. Beyoğlu’nda korona virüs önlemleri kapsamında taksilere ve araçlara yönelik kontroller gerçekleştirildi. Trafik takımları taksi şoförlerini koronavirüs önlemleri hakkında bilgilendirirken, önlemlere uymayan taksi sürücülerine ise hıfzıssıhha kanunu kapsamında 285 TL para cezası kesti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ile ilçe emniyet müdürlüklerinin yanı sıra Özel Harekat, Önleyici Hizmetler, Trafik Şube Müdürlüğü ve köpekli gruplar katıldı. Gruplar, koronavirüs önlemleri kapsamında Taksim meydanı ve Dolapdere’de drone ile taksi kontrolü yaptı. Trafik polisi, taksi şoförlerini koronavirüs önlemleri hakkında bilgilendirirken, polis dronesi ile ikazlarda bulundu. Şoförlerin ehliyet ve ruhsat denetimi de yapılırken, alınan önlemlere uymayan taksi sürücülerine idari para cezası kesildi.

Dolapdere Caddesi üzerinde yapılan kontrollerde durdurulan bir taksi içerisindeki bayan yolcunun maske takmadığı tespit edildi. Bunun üzerine taksi şoförüne maskesiz yolcu aldığı ve ön tarafta oturmasına müsaade verdiği gerekçesiyle 285 TL para cezası kesildi. Maske takmadığı için araçtan indirilen bayan yolcu ise kendisini görüntüleyen kameralara reaksiyon gösterdi. Polis takımlarının uyguladığı ceza sonrası taksi şoförü yaklaşık 20 metre ileri giderek durdu. Maskesiz taksiye binerek şoförün ceza yemesine neden olan bayan yolcu ise maskesini çıkartarak tekrar tıpkı taksiye bindi. Kontrollere reaksiyon gösteren bayan yolcunun, maskesini atarak taksiye tekrar binmesi kameralara yansıdı.

Son Dakika Haberleri – Son Dakika Haber – Aktüel Haberler

Kaynak: İHA

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir,