En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Son dakika haber… Giresun’daki sel ve heyelan sonrası yaralar sarılmaya devam ediyor

Giresun’da tesirli olan şiddetli yağışın akabinde meydana gelen sel ve heyelanlar sonrasında Dereli, Doğankent ve Yağlıdere ilçelerinde yaraların …

Son dakika haber… Giresun’daki sel ve heyelan sonrası yaralar sarılmaya devam ediyor
23 views
19 Eylül 2020 - 23:16

Giresun’da tesirli olan şiddetli yağışın akabinde meydana gelen sel ve heyelanlar sonrasında Dereli, Doğankent ve Yağlıdere ilçelerinde yaraların sarılması için çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Sel bölgesinde yürütülen çalışmalarda, tüm bakanlıklardan çok sayıda işçi ve sivil toplum örgütü temsilcileri vazife alıyor.

Selden en fazla etkilenen ilçeler ortasında yer alan Dereli ilçesindeki çalışmalarda, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Etraf ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da yer alıyor.

Selde kaybolan Kemal Akar’ı arama çalışmaları sürerken, Akar’ın eşi Zeynep Akar ile görüşen Kurum, aileyi ziyaret ederek selden ziyan gören konutun temizlenmesi ve tadilat çalışmalarının yapılacağını kaydetti.

Kurum, ailenin bugün öbür bir konuta taşınacağını ve tüm muhtaçlıklarının karşılanacağını vurguladı.

Şiddetli yağıştan ötürü taşan derenin ortasında bulunan konutta de inceleme yapan Kurum, meskenin tehlike taşıması nedeniyle yıkılması talimatını verdi.

Dere yatağında mesken yapılmasının tehlikeli boyutları olduğuna işaret eden Kurum, buna misal binaların yıkımlarına başlanılacağını belirtti.

Öte yandan Dereli ilçe merkezine 2, Doğankent ilçesine ise 1 tane olmak üzere toplamda 3 Kentsel Dönüşüm Ofisi kurulacak.

Son Dakika Haberleri – Son Dakika Haber – Aktüel Haberler

Kaynak: AA

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir,