En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Son dakika haber: Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dostluğumuz var, bu türlü bir ifadeyi bizim için nasıl kullanırsınız?”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dostluğumuz var, bu türlü bir ifadeyi bizim için nasıl kullanırsınız?” Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan …

Son dakika haber: Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dostluğumuz var, bu türlü bir ifadeyi bizim için nasıl kullanırsınız?”
36 views
20 Eylül 2020 - 23:06

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dostluğumuz var, bu türlü bir ifadeyi bizim için nasıl kullanırsınız?”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan:

“Ülkemizin tam üyeliği için hangi kuralları önümüze getirdilerse ‘tamam’ dedik, ne dedilerse yaptık, ne istedilerse taahhüt ettik ancak sonuçta ortaya çıktı ki, AB’nin bizi tam üye yapmaya en başından beri niyeti yokmuş. O güne kadar önümüze getirilen her şey oyalama taktiğinden ibaretmiş”

“Daha acısı, Amerika’daki siyasetçilerin Türkiye ile ilgili faşist planlarını, niyetlerini, hesaplarını gizleme gereği dahi duymadan ifşa edebilmesidir. Türkiye’de darbe ile yapamadıklarını muhalefeti destekleyerek gerçekleştirmeyi düşündüklerini kameralar önünde söylemekten de çekinmiyorlar. Dostluğumuz var, oturup konuşmuşluğumuz var, en azından oturup çay içmişliğimiz var, bu türlü bir ifadeyi bizim için nasıl kullanırsınız lakin kullandılar”

“Maalesef ülkemiz muhalefeti bu ağır ithama reaksiyonunu tüm şiddeti ile ortaya koymak yerine mevzunun niçin aylar sonra gündeme geldiği üzere bir zırvanın gerisine sığınmayı tercih etmiştir”

“Türkiye için, Türk milleti için kalplerinde hiçbir hayali, başlarında hiçbir projesi olmayanların tek yapabildikleri onun külahını buna, bunun külahını ona giydirmek suretiyle illüzyon peşinde koşmaktır”

“Harbi olun, hasbi olun, mert olun, delikanlı olun, yenileceksiniz. Öyleyse onurunuzla yenilin. Biz ‘yenilin’ dedikçe onlar Amerika’dan Avrupa’ya, terör örgütlerinden marjinal kümelere kadar gördükleri her melanete sarılıyor”

ANKARA – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Amerika’daki siyasetçilerin Türkiye ile ilgili faşist planlarını, niyetlerini, hesaplarını gizleme gereği dahi duymadan ifşa edebilmesidir. Türkiye’de darbe ile yapamadıklarını muhalefeti destekleyerek gerçekleştirmeyi düşündüklerini kameralar önünde söylemekten de çekinmiyorlar. Dostluğumuz var, oturup konuşmuşluğumuz var, en azından oturup çay içmişliğimiz var, bu türlü bir ifadeyi bizim için nasıl kullanırsınız ancak kullandılar” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Lider Adayı Joe Biden’in kelamlarına karşılık vererek başladı. Erdoğan, “Dostluğumuz var, oturup konuşmuşluğumuz var, en azından oturup çay içmişliğimiz var, bu türlü bir ifadeyi bizim için nasıl kullanırsınız?” sözlerini kullandı.

“Ülkemize karşı teröristleri destekliyorla”

“Dostluğumuz var, en azından oturup çay içmişliğimiz var, bu türlü bir ifadeyi bizim için nasıl kullanırsınız”

AB ile benzeri bir yaklaşıma Amerika’daki kimi çevrelerden de maruz kaldıklarını belirten Erdoğan, ABD Lider Adayı Joe Biden’in kelamlarına ait birinci kere konuştu. Erdoğan, “Bu ülke yıllarca NATO ittifakının doğu kanadının en kıymetli ülkesi olan Türkiye’yi terör örgütleri ile gayretinde yalnız bırakmıştır. DEAŞ’a karşı Suriye’de başlattığımız ve bugün 4. yıl dönümü olan Fırat kalkanı Harekatımıza bile bu ülke takviye vermedi. Ne yazık ki, bir terör devleti kurulmasının da önünü açtı. Bu terör devletinin kurulması ile ilgili olarak her türlü silah takviyesini binlerce kamyonlarla Fırat’ın doğusuna yığıyor. Bunları kendileri ile konuştuğumuz vakit ‘yok bu türlü bir şey’ dediler. Hepsi var, kayıtlarımızda var, istihbari bilgilerimizde var. Var oğlu var. Bununla kalmamış PKK-YPG terör örgütü ile bir olup ülkemize karşı durum almışlardır. Demokratik hukuk devleti yerine terör örgütleri ile hareket etmeyi tercih eden bu hastalıklı zihniyet Amerikan siyasetini esir almıştır. Ülkemiz terör örgütlerinin hücumlarına uğradığında başını çeviren, darbeye maruz kaldığımızda heyecanla neticeyi bekleyen, darbeciler yenilince hepsine kucak açan bu zihniyet demokrasinin yüz karasıdır. Daha acısı, Amerika’daki siyasetçilerin Türkiye ile ilgili faşist planlarını, niyetlerini, hesaplarını gizleme gereği dahi duymadan ifşa edebilmesidir. Türkiye’de darbe ile yapamadıklarını muhalefeti destekleyerek gerçekleştirmeyi düşündüklerini kameralar önünde söylemekten de çekinmiyorlar. Dostluğumuz var, oturup konuşmuşluğumuz var, en azından oturup çay içmişliğimiz var, bu türlü bir ifadeyi bizim için nasıl kullanırsınız fakat kullandılar” açıklamasında bulundu.

Joe Biden’in kelamlarına yanıt vermesi gereken muhalefeti de eleştiren Erdoğan, “Bu hezeyana karşılık vermesi gereken bizden evvel muhatap olarak gösterilen muhalefet olmalıdır. Dikkat ederseniz ben hiç yanıt vermedim, maalesef ülkemiz muhalefeti bu ağır ithama reaksiyonunu tüm şiddeti ile ortaya koymak yerine bahsin niçin aylar sonra gündeme geldiği üzere bir zırvanın gerisine sığınmayı tercih etmiştir. Zira bunların başında askeri darbeden hukuk-emniyet darbesine, siyasi darbeden toplumsal kaosa ve teröre kadar her türlü faşist yol ve metoda yer vardır. Hayatlarının hiçbir periyodunda umutlarını millete bağlamamış, gözleri daima dışarıya dönük olan siyasi anlayış Türkiye’nin en büyük ayıbı ve kaybıdır. Seçimlerde delikanlıca milletin karşısına çıkıp yarışa bile yürek edemiyorlar. Bunun yerine şeytana pabucunu zıt giydirmeyi hedefleyen binbir alavere, dalavere ile siyaset mühendisliği oynuyorlar. Türkiye için, Türk milleti için kalplerinde hiçbir hayali, başlarında hiçbir projesi olmayanların tek yapabildikleri onun külahını buna, bunun külahını ona giydirmek suretiyle illüzyon peşinde koşmaktır. Harbi olun, hasbi olun, mert olun, delikanlı olun, yenileceksiniz. Öyleyse gururunuzla yenilin. Biz ‘yenilin’ dedikçe onlar Amerika’dan Avrupa’ya, terör örgütlerinden marjinal kümelere kadar gördükleri her melanete sarılıyor. Kin, hasımlık ve bağnazlıkla kararan gönüller gözlerini de kör ediyor. Hem de o denli kör ediyor ki kimlerle yürüdüklerine, kimlerden takviye aldıklarına, kimlere hizmet ettiklerine dahi bakmıyorlar. Türkiye siyasetinin tek mottosunun ‘Tayyip Erdoğan gitsin de nasıl giderse gitsin’ haline dönüşmüş olması hakikaten yüreğimizi acıtıyor. Biz milletimizin dayanağı ile sandıkla geldik, gideceksek de o denli gideriz. Bunun kararını ne terör örgütleri, ne marjinal sapkın kümeler, ne Amerika ve Avrupa’daki hasımlık odakları verir, tek karar merci milletimizdir. Milletin iradesi duşunda yol ve metot arayanların bu ülkeye tek verebildikleri vesayet, cunta, darbe, terör, kaos, fakirlik ve huzursuzluk olmuştur. AK Parti bu çarkı ulusal iradenin üstünlüğü ile kırdığı için 18 yıldır iktidardadır. Devayı millette değil de dışarıda arayanlar için bundan daha güzel örnek ve ibret olabilir mi? Biz Allah’ın müsaadesi ve milletimizin takviyesi ile 2023’te de ülkemize hizmet etmeyi sürdüreceğiz. Şayet muhalefet ısrarla sarıldığı faşist kafayı değiştirmezse korkarım 2028 seçimlerinde de birebir şeyleri konuşuyor olacağız” dedi.

Son Dakika Haberleri – Son Dakika Haber – Aktüel Haberler

Kaynak: İHA

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir,