En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Son dakika! Günlük taze yemekler can dostlara mama oluyor

Günlük taze yemekler can dostlara mama oluyor BALIKESİR – Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, mutabakat sağladığı kamu ve özel kurumların …

Son dakika! Günlük taze yemekler can dostlara mama oluyor
29 views
12 Ağustos 2020 - 23:46

Günlük taze yemekler can dostlara mama oluyor

BALIKESİR – Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, mutabakat sağladığı kamu ve özel kurumların yemekhanelerinde arta kalan günlük yemekleri, bakım meskeninde yaşayan can dostlarıyla buluşturuyor.

Avrupa standartlarındaki çağdaş tesislerde sağlıklı ve inançlı bir hayat süren sokak hayvanlarının yemek gereksinimlerini, mutabakat sağladığı kamu ve özel kurumların yemekhanelerinde arta kalan günlük taze yemeklerle karşılayan takımlar, bu yemeklerin yanı sıra can dostlara, besin bedeli yüksek kuru ve yaş mamalarla da besin desteğinde bulunuyor. Büyükşehir Belediyesi Etraf Müdafaa ve Denetim Dairesi Başkanlığı; İvrindi Sokak Hayvanları Süreksiz Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi ile Ovaköy Sokak Hayvanları Bakımevi’nde yaklaşık bin 500 hayvanın; barınma, beslenme ve bakım muhtaçlıklarını karşılıyor.

Günde iki kere 6 farklı noktaya arta kalan yemekleri almaya giden gruplar, ortalama 2 ton civarında topladıkları yemeklerle hayvanları; sabah ve akşam olmak üzere besliyor. Ayrıyeten kentin farklı noktalarına yerleştirilen 50’yi aşkın bayat ekmek toplama kumbarasından da gün çok ekmek toplayan gruplar, bunları da can dostların beslenmesinde kullanıyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin bu uygulaması sayesinde hem artan yemeklerle bayat ekmeklerin çöpe gitmemesiyle israfın önüne geçiliyor hem de bütçeden tasarruf edilerek daha çok hayvana ulaşma imkanı elde ediliyor.

6 veteriner doktor 7 tekniker olmak üzere toplam 33 işçi; İvrindi Sokak Hayvanları Süreksiz Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi ile Ovaköy Sokak Hayvanları Bakımevi’nde can dostların bakımını üstleniyor. Vatandaşlar; yaralı, bakıma muhtaç can dostların tedavileri için 7/24 hizmet veren Sokak Hayvanları Süreksiz Bakımevi Nakil Araçları, Büyükşehir Belediyesi 444 40 10 numaralı davet merkezi, ALO 153 ve Etraf Müdafaa ve Denetim Dairesi Başkanlığı’na iletilen ihbarda bulunabilirler.

Son Dakika Haberleri – Son Dakika Haber – Şimdiki Haberler

Kaynak: İHA

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.