En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Son Dakika: Giresun’daki selden etkilenen vatandaşlar için 2,5 milyon TL’lik kaynak aktarılacak

Aile, Çalışma ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Giresun’da 22 Ağustos 2020 tarihinde meydana gelen sel ve heyelan felaketinden …

Son Dakika: Giresun’daki selden etkilenen vatandaşlar için 2,5 milyon TL’lik kaynak aktarılacak
124 views
21 Eylül 2020 - 23:37

Aile, Çalışma ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Giresun’da 22 Ağustos 2020 tarihinde meydana gelen sel ve heyelan felaketinden etkilenen vatandaşlar için tüm kaynakların seferber edildiğini duyurdu. Bakan Selçuk, afetten etkilenen vatandaşlar için bölgedeki toplumsal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına 2,5 milyon TL kaynak aktarılacağını bildirdi.

“PSİKO-SOSYAL TAKVIYE TAKIMLARIMIZ SAHADA”

Selçuk, yaşanan her türlü doğal afet sonrasında vatandaşlarımızı yalnız bırakmadıklarını söz ederek, maddi-manevi her türlü takviyesi verdiklerini belirtti. Bakanlığa bağlı Psiko-Sosyal Takviye takımlarının hadisenin yaşandığı andan itibaren alanda çalışmalara başladığını anımsatan Bakan Selçuk 60 bireyden oluşan Psiko-Sosyal Takviye takımı ile 2 taşınabilir Toplumsal Hizmet Merkezi aracının hizmet verdiğini kaydetti.

“TÜM İMKANLARIMIZI SEFERBER ETTİK”

Yapılan çalışmalara ait bilgileri de paylaşan Bakan Selçuk, ”Vatandaşlarımızın kendilerini yalnız hissetmemesi için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Takımlarımız ve 2 taşınabilir Toplumsal Hizmet Merkezi aracımız ile Giresun’a bağlı Dereli ve Tirebolu ilçeleri ile civar köylerde faaliyetlerini sürdürüyor. Ayrıyeten kayıp vatandaşlarımız için arama faaliyetleri devam ederken, kayıp ve vefat edenlerin yakınlarına PSD takımlarımız gerekli tüm takviyesi sunuyor” dedi.

“EKİPLERİMİZ TEĞE BİR TEMASA GEÇİYOR”

Doğal afetten etkilenen vatandaşlarımızın acılarını dindirmek için başta psikolog, sosyolog ve toplumsal çalışmacı olmak üzere oluşturulan takımlarımız var gücüyle çalıştığını tabir eden Bakan Selçuk, “Ekiplerimiz vatandaşımız ile teğe bir temasa geçiyor. Yapılan çalışmalar ve incelemeler sonrasında gereksinim sahibi hanelerimizin toplumsal ekonomik dayanak hizmetinden yararlandırılmasını sağlayacağız.” tabirlerini kullandı.

Bakan Selçuk, afette hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir sefer daha Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum iletisini paylaştı.

Son Dakika Haberleri – Son Dakika Haber – Yeni Haberler

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir,