En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Son dakika… e-ticarette dolandırıcıların “kargo” tuzağı

İstanbul’da e-ticaret yapan Göksel Öztürk, adrese teslim gönderdiği 40 bin liralık projeksiyon aygıtını kargo şubesinden geçersiz kaşe ve isimle …

Son dakika… e-ticarette dolandırıcıların “kargo” tuzağı
209 views
22 Eylül 2020 - 21:45

İstanbul’da e-ticaret yapan Göksel Öztürk, adrese teslim gönderdiği 40 bin liralık projeksiyon aygıtını kargo şubesinden geçersiz kaşe ve isimle teslim alan ve telefonla arayarak eseri 10 bin lira karşılığında kendisine satmaya çalışan kişinin yakalanmasını istiyor.

Alınan bilgiye nazaran, Göksel Öztürk, 40 bin lira bedelindeki projeksiyon aygıtını satmak için online bir alışveriş sitesine duyuru verdi.

Kendisini “Murat” olarak tanıtan bir kişi Öztürk’ü arayarak, eseri satın almak istediğini söyledi.

İzmir’den aradığını belirten “Murat” isimli kişi, İzmir’deki bir kargo şirketinde tanıdıkları olduğu için eserin şubeye teslim gönderilmesini istedi.

Durumdan şüphelenen Öztürk alıcıya eseri, İzmir’deki iş ortağına gönderebileceğini, orada test edip satın alabileceğini belirtti.

Bu konuşma üzerine Öztürk, projeksiyon aygıtını, iş ortağının adresine iletilmek üzere “adrese teslim” biçiminde kargoya verdi.

İnternet üzerinden kargoyu denetim eden Öztürk, adrese teslim edilmesi gereken eserin kargo şubesinden alınması üzerine durumdan şüphelendi.

Evvel iş ortağını arayan Öztürk, eserin ortağı tarafından alınmadığını öğrenince kargo şirketinin İzmir şubesini aradı. Öztürk, eserin iş ortağı ismine yaptırılan uydurma kaşe ve düzmece isimle T.C. kimlik numarası alınmadan “Murat” isimli bireye teslim edildiği anladı.

Dolandırıcı telefonda eseri satıcıya satmaya çalışıyor

Satıcı Göksel Öztürk, yaşananların akabinde kendisini “Murat” olarak tanıtan kişinin araması üzerine yaptığı telefon konuşmasını kayda aldı.

Telefon görüşmesinde dolandırıcının “Biz bu projeksiyon aygıtını aldık da bunu geri sana satsak ne kadara alırsın bizden? İstersen 10 bin liraya satabilirim.” demesi üzerine sonlanan Öztürk, “Sen onu bana satmayacaksın, ben onu fitil fitil alacağım senden, kargo şirketinin avukatları senin peşine düştü.” diyor.

Bunun üzerine dolandırıcı, “Ne olursun ağabey yapma yapma. Ağabeyciğim ne olursun yapma yapma.” sözlerini kullanıyor.

Husus yargıya taşındı

Göksel Öztürk, mevzuya ait savcılığa cürüm duyurusunda bulundu.

Kendisini dolandıran şüphelinin yakalamasını, kargo şirketinin ihmalinden kaynaklı mağduriyetinin giderilmesini isteyen Öztürk, e-ticaret yapanların da bu çeşit dolandırıcılara karşı dikkatli olmalarını istedi.

Son Dakika Haberleri – Son Dakika Haber – Yeni Haberler

Kaynak: AA

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir,