En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Son Dakika: ABD’li Zynga, Türk oyun firması Rollic Games’i 168 milyon dolara satın aldı

Haziran ayında Peak Games’i 1,8 milyar dolara satın alan ABD’li Zynga Games, Türkiye’den bir oyun şirketini daha satın aldı. Zynga, İstanbul …

Son Dakika: ABD’li Zynga, Türk oyun firması Rollic Games’i 168 milyon dolara satın aldı
229 views
26 Ağustos 2020 - 21:14

Haziran ayında Peak Games’i 1,8 milyar dolara satın alan ABD’li Zynga Games, Türkiye’den bir oyun şirketini daha satın aldı. Zynga, İstanbul merkezli taşınabilir oyun firması Rollic Games’in yüzde 80’ini 168 milyon dolar karşılığında satın aldı.

2018 ARALIK’TA KURULMUŞTU

Bahisle ilgili açıklamalarda bulunan Zynga CEO’su Frank Gibeau, “Rollic ardında fevkalade yaratıcı bir gruba sahip. Rollic ve Zynga birlikte çok daha süratli büyüyecek” sözlerini kullandı.

Rollic Games 2018’in Aralık ayında Burak Vardal, Deniz Başaran, and Mehmet Can Yavuz tarafından kurulmuştu.

GÜNLÜK 5 MİLYON KULLANICIYA SAHİP

Şirket bilhassa ABD pazarında ‘ücretsiz oyunlar’ katagorisinin en çok indirilenler kısmında sıklıkla yer buluyordu. Günlük 5 milyon, aylık ise 65 milyon etkin kullanıcıya sahip olan RollicGames, Tangle Master 3D, Go Knots 3D ve Repair Master 3D üzere oyunları portföyünde bulunduruyor.

PEAK GAMES TÜRKİYE’NİN BIRINCI UNICORN’U OLMUŞTU

Zynga geçtiğimiz haftalarda Türk oyun şirketi Peak’i 1.8 milyar dolar karşılığında satın almıştı. Şimdi halka açılmamış, bedeli 1 milyar doların üzerinde, genç teknoloji şirketlerine ‘unicorn’ deniyor. Dünya genelinde 500’e yakın unicornbulunuyor. Kelam konusu 1.8 milyar dolarlık satış Türkiye’de şimdiye kadar gerçekleştirilmiş en büyük şirket satışlarından biri olmuş, bu satış sonrası Peak Games Türkiye’nin birinci unicorn’u olmuştu.

Son Dakika Haberleri – Son Dakika Haber – Aktüel Haberler

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir,