En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Son Dakika: 2020 yılı hac kurasında kesin kayıt hakkı kazananların fiyatları iade edilecek

Suudi Arabistan’ın koronavirüs nedeniyle bu sene hac ibadetini yalnızca memlekette yaşayanlarla sonlu tutacağını açıklamasının akabinde Diyanet …

Son Dakika: 2020 yılı hac kurasında kesin kayıt hakkı kazananların fiyatları iade edilecek
10 views
29 Haziran 2020 - 21:49

Suudi Arabistan’ın koronavirüs nedeniyle bu sene hac ibadetini yalnızca memlekette yaşayanlarla sonlu tutacağını açıklamasının akabinde Diyanet İşleri Başkanlığı‘ndan yeni bir açıklama geldi.

KESİN KAYIT HAKKI KAZANANLARIN FIYATLARI İADE EDİLECEK

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “2020 hac kurasında kesin kayıt hakkı kazanan ve kayıt yaptıranların hakları 2021’e kurasız devredilecektir. 2020 yılı hac kurasında kesin kayıt hakkı kazananların fiyatları iade edilecektir” sözlerine yan verildi.

BU YIL YURT DIŞINDAN HACI KABUL EDİLMEYECEK

Suudi Arabistan, birinci defa hac serisini iptal ederek, bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle hac ibadetini devlette yaşayanlarla hudutlu tutacaklarını açıkladı.

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, “Kovid-19 salgınının yayılmaya devam etmesi, kalabalık ortamlar ve milletlerarası ulaşımın daha da riskli olması, global vaka sayılarının önemli formda artması nedeniyle Hac ve Umre Bakanlığı, bu yıl hac ibadetini memlekette ikamet edenlerle sonlu tutacaktır” sözlerine bölge verildi.

Son Dakika Haberleri – Son Dakika Haber – Yeni Haberler

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.