En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Sağanak ömrü olumsuz etkiledi

Ordu’nun 3 ilçesinde sağanak hayatı olumsuz etkiledi. Kent genelinde gece saatlerinde başlayan ve aralıklarla süren yağış nedeniyle kimi cadde …

Sağanak ömrü olumsuz etkiledi
11 views
16 Eylül 2020 - 0:46

Ordu’nun 3 ilçesinde sağanak hayatı olumsuz etkiledi.

Kent genelinde gece saatlerinde başlayan ve aralıklarla süren yağış nedeniyle kimi cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu.

Sağanak münasebetiyle, Ünye ilçesinden geçen Curi, Tabakhane ve Cevizdere derelerinde su düzeyi yükseldi. İlçedeki kimi yollarda hasar oluşurken, fındık bahçeleri de yağıştan olumsuz etkilendi.

Ünye Belediyesine bağlı gruplar, sorun yaşanan bölgelere müdahalede bulunuyor.

İkizce ve Çaybaşı ilçelerinde de yağış tesirli oldu

İkizce Belediye Lideri Osman Tasa, AA muhabirine, ilçede çok yağış nedeniyle birtakım bölgelerdeki yolların hasar gördüğünü söyledi.

Ulaşım sorunu meydana gelen yolların, grupların çalışmasıyla kısa müddette açıldığını belirten Telaş, şu an için bir mağduriyet bulunmadığını aktardı.

Dert, birtakım fındık bahçelerinde ziyan oluştuğunu, bir ölçü fındığın da suya sürüklendiğini kaydetti.

Çaybaşı Belediye Lideri Hüseyin Semiz ise ilçenin bilhassa çukur bölgelerindeki mahallelerinde yağışın aksiliklere yol açtığını söyledi.

İlçede 14 meskeni su bastığını, birkaç noktadaki istinat duvarının da yıkıldığını vurgulayan Semiz, “Çok şükür can kaybımız yok. Bilhassa fındığın olgunlaşıp yere döküldüğü bölgelerde yağışla çiftçilerimiz mağduriyet yaşadılar.” dedi.

Birkaç yerdeki menfezin ziyan gördüğünü tabir eden Semiz, Taşkesiği ve Pelitliyatak ile Cemallı ve Namazlı mahalleleri ortasında bulunan iki küçük beton köprüde de hasar oluştuğunu vurguladı.

Semiz, belediye gruplarının 30’un üzerinde iş makinesiyle çalışma yürüttüğünü kelamlarına ekledi.

Kaynak: AA

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.