En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

“Oto ekspertiz girişleri yüzde 40 artacak!”

Türkiye’de 62 vilayette, 160 noktada hizmet veren Pilot Garage’ın Genel Koordinatörü Cihan Emre, ikinci el oto alım satımında geçerli olacak yeni …

“Oto ekspertiz girişleri yüzde 40 artacak!”
144 views
22 Eylül 2020 - 1:07

Türkiye’de 62 vilayette, 160 noktada hizmet veren Pilot Garage’ın Genel Koordinatörü Cihan Emre, ikinci el oto alım satımında geçerli olacak yeni yönetmelikle ilgili değerli değerlendirmelerde bulundu.

Yeni yönetmelikle birlikte artık aracın gerçek durumuna karşıt ekspertiz raporu düzenleyen ve bu durumu bir takvim yılı içerisinde tekrarlayan oto ekspertiz şirketlerinin yetki dokümanı iptal edileceğine dikkat çekti. Emre “İkinci el araç alım satımında inanç sorununun ortaya çıkmasının asıl sebebi merdiven altı oto ekspertiz şirketleridir. Yeni yönetmelikle kalitesiz, hiçbir standarda uymayan ölçümler yapan ve yetişmiş eleman çalıştırmamakta ısrar eden bu şirketler bu imtihandan başarısız ayrılacak, yok olacaklardır. Bu sebeple yeni yönetmelikle birlikte TSE ve Hizmet Yeterlilik Evrakı’na sahip olan kurumsal oto ekspertiz şirketleri, bölüme aranan inancı sağlayacak” dedi.

Cihan EmrePilot Garage Genel Koordinatörü

Ekspertize giren araç sayısı yüzde 30 arttı

İkinci el otoya olan taleple birlikte artan satışlarla gerçek orantılı olarak ekspertiz süreci gören araç sayısının geçen yıla nazaran yüzde 30 arttığını tabir eden Emre, yeni yönetmelikle birlikte ekspertiz girişlerinde yıl sonuna kadar yüzde 40 artış beklediklerini söyledi ve “Kurulduğumuz 2011 yılından bu yana yaklaşık 4 milyon araca ekspertiz yapan bir marka olarak, Haziran ayından sonra uzun vakittir görmediğimiz bir hareketlilikle karşı karşıya olduğumuzu söyleyebiliriz. Asıl hareketlilik ise ikinci el otoda yılın son çeyreğinde olacaktır” yorumunda bulundu.

Kaynak: Carmedya.com

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir,