En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Ordu’da maske tasarrufuna itina gösteriliyor

– Ordu’da maske tasarrufuna ihtimam gösteriliyor Polis ekipleri cadde, sahil ve sokaklarda maske teftişlerini sürdürüyor ORDU – Ordu’da gece …

Ordu’da maske tasarrufuna itina gösteriliyor
9 views
29 Haziran 2020 - 21:34

Ordu‘da maske tasarrufuna ihtimam gösteriliyor

Polis ekipleri cadde, sahil ve sokaklarda maske teftişlerini sürdürüyor

ORDU – Ordu’da gece saatinden itibaren kentte maske tasarrufu zarurî hale gelirken, polis ekipleri cadde, sahil ve sokaklarda maske teftişlerini sürdürüyor.

Ordu Valiliğinden dün yapılan açıklamada, korona virüs (Kovid-19) salgınının engellenmesi, ve vatandaşların sıhhat güvenliklerinin korunması maksadıyla, Bölge Hıfzıssıhha Konseyinin 22 Haziran tarihli kararıyla, Ordu umumunda 22 Haziran saat 00.00’dan itibaren ikametler haricindeki kamu binaları, pazar mekanları, bahçe, bulvar, cadde, sokak üzere tüm kamusal meydanlarda, ağzı ve burnu büsbütün kapatacak biçimde maske kullanmalarına karar verildiği bildirildi.

Ordu’nun sahil kıyıları ve kentin en işlek caddelerinde insan yoğunluğu devam ederken, kişilerin çoğunluklu olarak maske tasarrufuna ihtimam gösterdiği görüldü. Maskesini çenesinin altına takan, burnunu ve ağzını tam kapatmadan kullanan şahıslar ise polis ekiplerince uyarılıyor, kimilerine ise cezai süreç uygulanıyor. Ordu ili getirilen maske tasarruf zorunluluğunun kişilerin sıhhati açısından son kademe değerli olduğuna değinen Mustafa Şahin, Türkiye’de maske tasarrufu üzere gayrı kurallara da birtakım kesitler tarafından uyulmadığı için pandemi sürecinin uzadığını tabir ederek, kişilerin bu hususlarda biraz daha dikkatli olmaları gerektiğini belirtti.

“Ceza caydırıcı değil”

Kimi kişilerin maskelerini hala takmadıklarını aktaran Ersan Yazmış ise 900 liralık cezanın caydırıcı olmadığını savunarak, “Maske takmayanlar var lakin Ordu bu hususta başarılı. İzmir’den geldim, orada isteyen istediği üzere takıyor” diye konuştu.

Kaynak: İHA

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.