En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Oltanın kancası kaplumbağanın ağzına takıldı

Oltanın kancası kaplumbağanın ağzına takıldı Vatandaşların bulduğu kaplumbağa tedavi edildi ve doğal ortamına salındı DÜZCE – Düzce’nin …

Oltanın kancası kaplumbağanın ağzına takıldı
150 views
22 Eylül 2020 - 21:42

Oltanın kancası kaplumbağanın ağzına takıldı

Vatandaşların bulduğu kaplumbağa tedavi edildi ve doğal ortamına salındı

DÜZCE – Düzce’nin Kaynaşlı ilçesinde ki Kurugöl‘de olta balıkçığı yapan vatandaşlar, bir kaplumbağanın hareketsiz bir halde olduğunu görünce yardımına koştu. Ağzına takılı olta kancası Düzce Tabiat Muhafaza ve Ulusal Parklar grupları tarafından çıkartılarak tekrar tabiata salındı.

Düzce’nin Kaynaşlı ilçesinde bulunan 5 hektarlık Kurugöl gölünde olta balıkçılığı yapan vatandaşlar göl kenarında bir kaplumbağanın hareketsiz bir biçimde olduğunu gördü. Çabucak kaplumbağayı kurtaran balıkçılar, Düzce Tabiat Muhafaza ve Ulusal Parklar Şube Müdürlüğü gruplarına haber verdi. Veterinere getirilen hayvan yapılan denetimlerde ağzına olta takıldığı tespit edildi. Veteriner tarafından yapılan operasyon sonrasında ağzına takılan 2 santimlik olta kancası çıkarıldı. Düzce Tabiat Muhafaza ve Ulusal Parklar Şube Müdürlüğü’ne bağlı gruplar tedavisi tamamlanan kaplumbağayı tekrar Kurugöl gölünde tabiata saldı.

Kaynak: İHA

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir,