En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Olağan uygulaması nedir, özellikleri nelerdir? Doğal uygulamasında neler olacak?

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bakanlık Başöğretmen Salonu’nda “Tabii Taşınabilir Uygulaması”nın tanıtımında yaptığı konuşmada, çocuklara …

Olağan uygulaması nedir, özellikleri nelerdir? Doğal uygulamasında neler olacak?
11 views
27 Temmuz 2020 - 21:21

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bakanlık Başöğretmen Salonu’nda “Tabii Taşınabilir Uygulaması”nın tanıtımında yaptığı konuşmada, çocuklara imkan verildiğinde, somut içerikler sunulduğunda her an her yerde bir faaliyet içinde olmalarının mümkün hale geldiğini tabir etti. Gelişme sonrası Natürel uygulaması hakkında Olağan uygulaması nedir, özellikleri nelerdir ve Doğal uygulamasında neler olacak üzere soruların karşılıkları araştırıldı.

“TABİİ” UYGULAMASINDA NELER OLACAK?

Ortaokul 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerinin derslerini istedikleri an istedikleri yerde tekrar edebilmeleri için hazırlanmış günlük testlerden oluşan eğlenceli müsabaka uygulaması “Tabii” ile öğrencilerin yaz tatilinde okuldan ve derslerden uzak kalmamaları ve öğrendiklerini unutmamaları amaçlanıyor.

“Tabii” ile her gün Türkçe, matematik, toplumsal bilgiler ve fen bilimleri derslerinden 10’ar soru olmak üzere toplam 40 farklı soruyla karşılaşacak öğrenciler, kendi bilgilerini sorgulayıp ders tekrarı yapacak ve yeni bilgiler öğrenecek.

Uygulamayı kullanırken yalnızca soruları ekrandan okuyup 60 saniye içinde yanlışsız yanıtı vermek, başka soruya geçmek için kâfi olacak.

Öğrencilerin yaz tatilinde derslerden büsbütün uzaklaşmamaları için hazırlanan ve onlara onların lisanında hitap eden renkli bir uygulama olan “Tabii”, ilgili uygulamalardan cep telefonu ve gibisi aygıtlara indirebilecek.

Öğrenciler, uygulamaya EBA kullanıcı ismi ve şifreleriyle giriş yapabilecek.

DOĞAL UYGULAMASI HAKKINDA

Olağan; 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin derslerini istedikleri an istedikleri yerde tekrar edebilmeleri için hazırlanmış günlük testlerden oluşan eğlenceli bir uygulamadır. Natürel ile derslerini tekrar ederken kendinle yarışır, daha çok öğrenirsin!

Tabii’de kâğıda, kaleme muhtaçlığın olmaz. Soruları ekrandan okuyup, 60 saniye içinde gerçek yanıtı verip, puan alarak başka soruya geçebilirsin.

Tabii’de her gün Türkçe, matematik, toplumsal bilgiler ve fen bilimleri derslerinden onar soru olmak üzere toplam 40 soruyla karşılaşırsın. Testler her gün sana özel hazırlanır. Soruları çözerken yardıma gereksinim duyduğun anda “Yarı Yarıya”, “Bir Hak Daha Ver” ve “Süre Uzat” jokerlerini kullanabilirsin.

Ders tekrarı yapmak, yeni bilgiler öğrenmek ve öğrendiklerini unutmamak için “Tabii” her an her yerde seninle!

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.