En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Okulların açılışı senaryoları! Okulların açılışı için hangi senaryolar bedellendiriliyor? Okullarda hangi koronavirüs tedbirleri alınacak?

Okulların açılması yaklaşırken veliler, öğrenciler ve eğitimciler, okulların açılışı ile ilgili meraklı sorular soruyor. Okulların açılışı için …

Okulların açılışı senaryoları! Okulların açılışı için hangi senaryolar bedellendiriliyor? Okullarda hangi koronavirüs tedbirleri alınacak?
43 views
02 Eylül 2020 - 21:18

Okulların açılması yaklaşırken veliler, öğrenciler ve eğitimciler, okulların açılışı ile ilgili meraklı sorular soruyor. Okulların açılışı için hangi senaryolar bedellendiriliyor? Okullarda hangi tedbirler alınacak? Okulların açılışı senaryoları neler ve başka hususlar araştırılıyor.

OKULLARIN AÇILIŞI SENARYOLARI

MEB Bakanı Selçuk okulların açılması planlamaları hakkında şunları söz etti;

Bizim üzerinde çalıştığımız 4 senaryo var. Birisi büsbütün açık. Allah esirgesin başkası kapalı.

1’i okullar açılıyor. Bizim için bir senaryo. Kısıtlamasız. Okulların paklığına, öğretmenlerine, materyalleri tam mı?

Okulun büsbütün kapalı olması da bir senaryosu. Pekala okullar kapalı olursa bu çocukların eğitimi nasıl sürecek. Biz yalnızca online çalışmaktan kelam etmiyoruz. Temelli bir senaryo ve önemli bir alt yapı gerektiriyor. Ben bu senaryolardan bahsettiğim de bir olasılıktan bahsediyorum. Ama basına şöyle yansıyor. “Okullarda şöyle olacak.” Hayır bu türlü olmayacak. Biz her şeye hazırız. Bize inancın emin olun demek için söylüyoruz.

3. sü şu; Bizim makul günlerde okulları açıp, mesela diyorum pazartesi salı günü okulları açtık. 1 sınıfın yarısı okula geldi. Çarşamba günü okulu temizledik perşembe cuma sınıfın öteki yarısı geldi. Cumartesi de imtihan kümeleri ayrıyeten geldiler. Pazar günü okulu temizledik. pazartesi günü zaman daim tekrar başladı. Seyreltilmiş eğitim modeli uygulayabiliriz.. Bu da 4. senaryo. Ola ki 3-5 vilayette sorun var. Türkiye’nin geri kalanında yok. O vakit o vilayetlere özel uygulama yapılır.

OKULLARDA UYGULANACAK ÖNLEMLER

Standart Enfeksiyon Denetim Tedbirleri (SEKÖ), bulaşıcı alanların hem bilinen hem de bilinmeyen kaynaklardan bulaşma riskini azaltmak için gerekli olan temel enfeksiyon tedbire ve denetim tedbirleridir. SEKÖ, tüm hizmet alanlarında her vakit tertip planına uygun olarak, tüm işçi tarafından dikkatle uygulanmalıdır. Bu tedbirler genel olarak aşağıdakileri içerir:

d) Kuruluş içinde hijyen ve sanitasyon kaynaklı salgın hastalık için alınması genel önlemlere uygun hareket edilmesi,

D) Fiziki aranın korunması,

E) Uygun şahsî hami donanımın kullanılması (maske takılması vb.)

Ğ) Uygun paklık ve dezenfeksiyon süreçlerinin sağlanması,

I) Teneffüs hijyeni ve öksürük/hapşırık adabına uyulması,Okulların açılışı senaryoları! Okulların açılışı için hangi senaryolar bedellendiriliyor? Okullarda hangi tedbirler alınacak?

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir,