En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

MHP’li Mustafa Kalaycı: “Karadeniz ses verdi, Akdeniz’de ses verecek inşallah”

MHP’li Mustafa Kalaycı: “Karadeniz ses verdi, Akdeniz’de ses verecek inşallah” KONYA – Milliyetçi Hareket Partisi Genel Lider Yardımcısı …

MHP’li Mustafa Kalaycı: “Karadeniz ses verdi, Akdeniz’de ses verecek inşallah”
44 views
16 Eylül 2020 - 0:34

MHP’li Mustafa Kalaycı: “Karadeniz ses verdi, Akdeniz‘de ses verecek inşallah”

KONYA – Milliyetçi Hareket Partisi Genel Lider Yardımcısı Mustafa Kalaycı, Karadeniz’de kıymetli bir doğal gaz rezervi keşfedildiğini hatırlatarak, öteki araştırma gemilerinden de müjdeli haberleri beklediklerini söyledi. Kalaycı, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin kıymetine değinerek, “Ne derlerse desinler Türkiye eskiye dönmeyecek” dedi.

MHP Genel Lider Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, partisinin Selçuklu İlçe Teşkilatı 12. Olağan genel konsey toplantısına katıldı. Selçuklu Kongre Merkezinde yapılan toplantıda konuşan Mustafa Kalaycı, Ağustos ayının Türk tarihi açısından dönüm noktalarının yaşandığı, zaferlerin yer aldığı bir ay olduğunu, geçtiğimiz Cuma günü de Türk tarihi ve iktisadı açısından değerli bir müjde alındığını kaydetti. Kalaycı, “Sayın Cumhurbaşkanımızın çok değerli bir muştusunu aldık ve Türk milleti olarak hepimizi sevince boğdu. Çok değerli bir rezerv keşfedildi. Kimilerinin değersizleştirmeye çalışmaya kimilerinin küçümsemesine bakmayın. Tam 7 yıl Türkiye’nin doğal gaz gereksinimini karşılayacak rezerv. Yalnızca bununla da kalmayacağız inşallah. Orada iki katman daha bulunduğunu ve o tarafta sondaj yapıldığı haberini sevinerek aldık. Sahanın ismi Sakarya, kuyunun ismi Tuna-1, sondaj gemimizin ismi Fatih. Buram buram Türk tarihi ve Türklük kokuyor. İnşallah Karadeniz ses verdi, Akdeniz’de ses verecek, Barbaros, Oruç Reis ve Yavuz’dan da müjdeli haberleri bekliyoruz” dedi.

“Ne derlerse desinler Türkiye eskiye dönmeyecek”

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin Parlamenter Sistemin meselelerini telafi ederek kıymetli kazanımlar elde etmeye başladığını lisana getiren Kalaycı, Türkiye’nin artık eskiye dönmeyeceğini vurguladı. Kalaycı kelamlarını şöyle sürdürdü; “Son periyotta yaşadığımız ataklara karşı verilen gayrette Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin çok büyük katkısı var. Karşımızdaki partiler veryansın ediyor Parlamenter Sistem gelsin diye. İçerik veriyorlar mı?, hayır. Niçin gelsin; bir ses yok. Neyi eksik Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin? Aslında parlamenter sistemin sıkıntılarını telafi etmek, eksiklerini gidermek, kültürümüze, tarihimize uygun bir idare yapısı oluşturmak üzere Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi kurulmuştur. Ne derlerse desinler Türkiye eskiye dönmeyecek. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Türkiye vesayet odaklarının tesirlerinden kurtarılmıştır, paslı prangalar çözülmüştür, zincirler kırılmıştır. Türkiye eski Türkiye değildir. Allaha şükürler olsun daha geçtiğimiz günlerde Ayasofya Camii ibadete açılmıştır. Bütün bunların ardında da Cumhur İttifakı vardır. Cumhur İttifakı partilerin siyasi çıkarları üzerine değil, Türkiye’nin istikbali ve bekası üzerine kurulmuş bir ittifaktır.”

Kalaycı, AK Parti ile kurulan Cumhur İttifakı’nın protokolüne yazılan, ‘Muasır medeniyetler düzeyini aşma, önder ülke Türkiye’yi oluşturma, muhteşem güç olma yolunda altyapıyı oluşturma’ maksatlarına ulaşmada ehemmiyeti adımlar atıldığını lisana getirerek, “Geleceğin muhteşem gücü Türkiye ve Türk milletidir. 21. Asır Türk asrı olacaktır. Yıllardır daima bunu söylüyoruz, Allah’a şükürler olsun bu yolda da gerekli adımları atıyoruz” diye konuştu.

Öte yandan tek listenin yer aldığı genel heyette mevcut lider Güzide Çipan delegelerin oylarıyla tekrar Selçuklu İlçe Başkanlığına seçildi.

Kaynak: İHA

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir,