En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Lukas Podolski: “Galatasaray’ın dönem sonuna kadar efor göstermesini isterdim…”

Geçen dönem devre ortasında transfer olduğu Antalyaspor’un performansından Galatasaray’a, koronavirüs sürecinde yaşadıklarından işletmecilik …

Lukas Podolski: “Galatasaray’ın dönem sonuna kadar efor göstermesini isterdim…”
32 views
04 Eylül 2020 - 21:04

Geçen dönem devre ortasında transfer olduğu Antalyaspor’un performansından Galatasaray‘a, koronavirüs sürecinde yaşadıklarından işletmecilik serüvenine kadar birçok mevzuda açıklamalarda bulunan Podolski‘ye, röportaj sırasında müşteriler ağır ilgi gösterdi. Birçok kişi, yıldız oyuncuyla fotoğraf çektirdi. 

“TAKIM HALİNDE UĞRAŞ SIRRIMIZDI”

Antalyaspor’un ikinci yarıda gösterdiği başarılı performansı pahalandıran Lukas Podolski, “Geldiğimde uygun sıralamada değildik, ligde 16’ncı sıradaydık. Düşme hattındaydık ancak futbolda her an her şey olabiliyor. Yanlışsız seçimler ve yanlışsız transferler yaparak yeterli bir gayret ile âlâ noktaya gelebileceğimizi gördük. Deplasman maçlarında Üstün Lig’in en yeterli üç grubu ortasına girdik. Kadroya ben de kendi gayretlerimle en âlâ katkıyı sağlamaya çalıştım. Dönem sonunda 9’uncu olarak ligi bitirdik. Futbol daha bitmedi, yeni döneme daha uygun hazırlanmamız lazım” dedi.

Kadro olmanın meyvelerini topladıklarını lisana getiren golcü futbolcu, “Kulübün âlâ kararları, yeterli transferleri ve grubun atmosferi başarımızı tetikledi. Zannediyorum ki kadronun atmosferi evvelce pek uygun değildi. Kaybetmeden peş peşe 11 maçta Antalyaspor’u düzgün noktaya taşıdık. Kadro halinde âlâ bir atmosferle gayret etmemiz bizim başarıdaki sırrımızdı” sözlerini kullandı.

“UYUMUMUZ ÇOK GÜZEL, ANTRENÖRÜMÜZLE ÇOK DÜZGÜN ANLAŞIYORUZ”

Deneyimli futbolcu, ekip arkadaşları ve teknik yönetici Tamer Tuna ile münasebetleri için ise “Ben Almanya, İngiltere, Japonya ve Türkiye’de her yerde futbol oynadım, ahenk sağlıyorum. Türkiye’de Galatasaray’da üç yıl futbol oynadım. Artık Antalya’dayım. İnsanların karakteri bana uyuyor. Antalya’da çok tatil yaptım. Kadro çok uygun, ahengimiz çok düzgün. Antrenörümüzle çok âlâ anlaşıyoruz, çok muhabbet ediyoruz. Onun için bu kadar başarılı olduğumuzu düşünüyorum” dedi.

“GALATASARAY’IN SONUNA KADAR UĞRAŞ GÖSTERMESİNİ İSTERDİM”

Eski ekibi Galatasaray’ın geçen sezonki performansını da yorumlayan Podolski, “Galatasaray’da grup içinde huzursuzluk ve sakatlıklar çok oldu. Galatasaray’ın dönem sonuna kadar uğraş göstermesini isterdim. Ne de olsa benim eski kadrom. Ancak ben şu anda Antalyaspor için oynuyorum. Umarım bu yıl da geçtiğimiz dönem üzere başarılı oluruz” biçiminde konuştu.

“TÜRKİYE’DE KENDİMİ AİLEMLE ÇOK HUZURLU HİSSEDİYORUM”

Kendisini yeni döneme hazırladığını anlatan Alman yıldız, şunları söyledi:

“Ben Türkiye’de kendimi ailemle çok huzurlu hissediyorum. Galatasaray’dayken de çok huzurluydum. Antalya’da da kendimi çok düzgün hissediyorum. Şu an için 1 yıllık daha kontratım var Antalyaspor’la. Fakat benim başım, bedenim, ayaklarım futbola devam edebilir. Bakalım neler olacak, önümde daha 1 yılım var. Tahminen 1 yıl daha mukavelem uzayabilir. Tahminen devam ederim, tahminen de öbür bir şey çıkabilir. Bakıp göreceğiz. Ben şu an kendimi yeni dönem için hazırlıyorum. Şu anki amacım, kendimi formda tutmaya çalışıyorum. Şu an koronadan ötürü seyirci eksikliği var. Dilerim yakında seyirciler maçlara gelebilir. Umarım liglerin başlayacağı eylül ayına kadar korona pandemisi biter.”

“ANTALYA KENTI VE ANTALYASPOR, PANDEMİ SÜRECİNDE ÇOK UYGUN IMTIHAN VERDİ”

Koronavirüs sürecinde yaşadıklarını anlatan tecrübeli oyuncu, Antalya’nın ve kulübünün çok âlâ imtihan verdiğini vurguladı. Podolski, “Türkiye genelinde olduğu üzere Antalyaspor da pandemi sürecinde elinden geleni yaptı. Görüldüğü üzere grubumuzda Kovid-19 ‘a yakalanan hiç olmadı.Takımımız, otelimiz ve çalışanlarında hiçbir korona hadisesine rastlanmadı. Kulübümüz ve Antalya Vilayet Sıhhat Müdürlüğü işini hoş yaptı. Korona herkes için yeni bir hadise olmasına karşın âlâ bir imtihan verdiler. Antalya ve kaldığım otel ve bulunduğu etrafta hiçbir korona olayına rastlanılmadı. Antalya ve etrafı koronadan korunmada genel olarak çok uygun bir imtihan verdi” diye konuştu.

“KÖLN’DE YEDİNCİ DÖNERCİ DÜKKANIMIZI AÇIYORUZ”

Futbolun yanında başka göz ağrısı döner dalındaki serüveninin nasıl gittiği tarafındaki soru üzerine Lukas Podolski, şunları kaydetti:

“Türkiye’de de Almanya’da da döner çok seviliyor. Şu an Köln’de yedinci dönerci dükkanımızı açıyoruz. İşlerimiz hoş ilerliyor, müşteriler dönerimizi seviyor. Bizim dönerimiz öbür dönerlerden daha farklı ve dizayn olarak da daha farklı olmaya çalışıyoruz.”

Podolski röportajın sonunda Türkçe ve Almanca karışık, “Ben ve ortağım Metin Beyefendi ile birlikte dönerdeki kalite ve dizaynımız güzel ilerliyor maşallah. Dilerim bu türlü devam eder” dedi.

Kaynak: Hürriyet

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir,