En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Lexus’un SUV modeli RX Türkiye’de satışa sunuldu

Birinci sefer 1998 yılında tanıtılan Lexus’un RX SUV modeli, yeni yüzüyle Türkiye’de Lexus’un İstanbul ve Ankara showroomlarında 801 bin TL’den …

Lexus’un SUV modeli RX Türkiye’de satışa sunuldu
124 views
25 Haziran 2020 - 21:23

Birinci sefer 1998 yılında tanıtılan Lexus‘un RX SUV modeli, yeni yüzüyle Türkiye‘de Lexus’un İstanbul ve Ankara showroomlarında 801 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

5 kişilik versiyonun yanı sıra, RX L ismiyle 6 yahut 7 kişilik oturma kapasitesiyle de tercih edilebilecek aracın 6 kişilik versiyonu daha fazla konfor sunuyor.

Markanın yeni tasarım lisanına entegrasyon sağlayan RX, daha ince farlara ve daha yuvarlak hatlı tamponlara sahip oldu. Geride ise tekrar tasarlanan tamponla birlikte daha zarif ve güçlü bir üslup ortaya koyuldu. Stop kümesinde ve sinyallerde çeşitli L motiflerine mekan verildi.

Lexus RX’in kabini daha da uygunlaştırıldı ve 12.3 inç dokunmatik ekranla donatıldı. Tıpkı devirde sürücü ve yolcunun kolay tasarrufu için de yeni düzenlemeler yapıldı. Yeni RX’in multimedya sistemi, Apple CarPlay ve Android Auto akıllı telefon temas sistemlerini de sağlıyor.

RX L’de konforlu koltuklar

Yenilenen RX ile birlikte Lexus, 6 kişilik oturma sisteminde her koltukta daha fazla konfor arayanlar için şahsi olarak geliştirilen 2. ve üçüncü sırada ikili oturma nizamına sahip Kaptan Köşkü koltukları sunuyor. VIP konforu sağlayan bu koltuklar orta sıra koltukların munfasıl başka katlanmasıyla, kaydırılmasıyla ve hususî kolçaklarıyla daha fazla konfor ve ömür yeri sağlanıyor.

Yedi kişilik oturma kapasitesine sahip RX L versiyonu ise, yenilenerek daha fonksiyonel hale getirildi. Üçüncü sıra koltuklarda iki farklı oturma konumu ile artık 95 mm daha fazla diz uzaklığı sunuluyor.

RX motor gamı

Lexus, RX eser gamında 2.0 litre turbo motora sahip 238 HP güce ve 350 Nm torka üreten RX 300’ün yanı sıra, kendi kendini şarj eden hibrit motor seçeneği de sunuyor. RX’in 450h modeli, 3.5 litrelik direkt enjeksiyonlu V6 benzinli motoru elektrikli motorla kombine ederek 313 HP güç üretiyor.

İleri teknoloji güvenlik sistemleri

Lexus, yenilenen RX ile birlikte son versiyon Lexus Safety System + özelliklerini sunuyor. Kazaları engellemeye ek sağlayan yahut kazaların şiddetini azaltan bu sistem, yayaları ve bisikletleri algılayan Ön-Çarpışma Sistemi ile birlikte daha da geliştirildi.

Yeni RX, tıpkı vakitte dünyada birinci sefer BladeScanTM Adaptif Uzun Huzmeli Far sistemini sunuyor. Şahsi olarak geliştirilen bu LED farlar, otomatik olarak kendisini ayarlıyor. Daha yeterli bir aydınlatma sağlayarak yol kenarlarındaki yayaların ve tehlike yaratan nesnelerin görülmesini kolaylaştırıyor. Birebir vakitte karşıdan gelen sürücülerin gözünü kamaştırma riskini de azaltıyor.

Kaynak: Carmedya.com


POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.