En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Kuzey Kore önderi komada mı? Sigara tersi internet sitesi kurulması tezleri daha da güçlendirdi

Güney Kore eski cumhurbaşkanı Kim Dae-jung’ın eski danışmanlarından olan diplomat Chang Song-min, Kuzey Kore önderi Kim Jong-un’un aylardır …

Kuzey Kore önderi komada mı? Sigara tersi internet sitesi kurulması tezleri daha da güçlendirdi
118 views
20 Eylül 2020 - 21:11

Güney Kore eski cumhurbaşkanı Kim Dae-jung’ın eski danışmanlarından olan diplomat Chang Song-min, Kuzey Kore önderi Kim Jong-un’un aylardır komada olduğunu ve Kuzey Kore resmi haber ajansı tarafından servis edilen fotoğrafların düzmece olduğunu argüman etti. Chang Song-min, ayrıyeten Kim’in yaşındaki kız kardeşi Kim Yo-jong’un tüm yetkileri almaya hazırlandığını söyledi. Ülkede bu iddiayı doğrulayan bir gelişme yaşandı. Kim’in sigara tiryakisi olmasına karşın sigara aksisi bir internet sitesinin açılması, katı kurallarıyla bilinen başkanın hayatını kaybetmiş yahut komada olduğu argümanlarını güçlendirdi.

YAYINLANAN FOTOĞRAFLAR UYDURMA Mİ?

Chang, Nisan ayında Kim’in geçirdiği kalp ameliyatı sonrası komada olduğu savlarından sonra Kuzey Kore resmi haber ajansının bu argümanların palavra olduğunu sav etmek için uydurma fotoğraflar yayınladığını söyledi. Kim Jung Un’un komada olduğunu lakin hayatını kaybetmediğini söyleyen Chang Song-min’in argümanlarının yanı sıraReuters geçen hafta Kuzey Kore resmi haber ajansının Kim’in bir devlet toplantısına başkanlık ettiği sırada çekilmiş fotoğrafın yayınlamasından sonra fotoğrafın bağımsız bir halde gerçek olduğunun doğrulanmadığını açıklamıştı.

YETKİLERİNİ KIZ KARDEŞİNE DEVRETTİ

Kuzey Kore istihbarat üniteleri, geçen hafta Kim Jung-Un’un gerilimden kurtulmak için yerine geçecek birinci kişi olan kız kardeşine birtakım yetkilerini devrettiğini argüman etmişti.

SİGARA AKSISI WEB SİTE, TEZLERI GÜÇLENDİRDİ

Kim Jung Un’un sıkı bir sigara tiryakisi olmasına karşın Kuzey Kore’de sigara aksisi bir web sitesiningeçen pazar günü açılmasından sonra Kim Jung Un’un hayatını kaybetmiş yahut komada olduğu argümanları yeterlice güçlendi.

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir,