En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Kurallarına uymayanlara ceza verilecek

Kurallarına uymayanlara ceza verilecek KİLİS – Kilis’te korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle izolasyon kurallarına uymayanlar ile …

Kurallarına uymayanlara ceza verilecek
157 views
22 Eylül 2020 - 0:14

Kurallarına uymayanlara ceza verilecek

KİLİS – Kilis‘te korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle izolasyon kurallarına uymayanlar ile kuralları hiçe sayanlara iş yerlerine para cezası uygulanacağı bildirildi.

Kilis Valiliğinden yapılan açıklamada, Vilayet Hıfzıssıhha Heyet Kararları ile duyuru edilen ve uyulması zarurî kurallara ait alınan kararlar doğrultusunda ters davranan bireyler ve işletmeler hakkında birinci ihlalde ihtar, ikincisinde idari para cezası uygulanacağı belirtildi.

Ihtar yapılan işletmelerin vatandaşların sıhhatini koruyacak biçimde uygun düzenlemeye gitmemeleri halinde üçüncü ihlal için 1 gün, dördüncü ihlal için 3 gün faaliyet durdurma cezasına gidileceği belirtilen Valilik açıklamasında, korona virüs kurallarını ihlaller hakkında ayrıyeten Cumhuriyet Başsavcılığına da kabahat duyurusunda bulunacağı bildirildi.

Vilayet Emniyet Müdürlüğü takımları, Kent genelinde maske ve toplumsal araya kurallarına uyup uyulmadığını uygulama yaparak denetleniyor. Araç ve motosiklet şoförleri, maske ve ara konusunda uyarılıyor. Esnaflar Alınan kararlardan şad olduklarını, devletin aldığı kararları desteklediklerini tabir ettiler.

Kaynak: İHA

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir,