En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

KOÜ Hastanesinde hastalar “online” muayene ediliyor

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Hastanesinin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hastaların internet üzerinden manzaralı muayene …

KOÜ Hastanesinde hastalar “online” muayene ediliyor
6 views
14 Eylül 2020 - 23:36

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Hastanesinin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hastaların internet üzerinden manzaralı muayene edilmesi için geliştirdiği “İnternet Polikliniği” hizmetinden 4 bine yakın hasta yararlandı.

Hastane tarafından başlatılan “İnternet Polikliniği Randevusu” hizmetiyle aile hekimliği, gastroenteroloji, genel cerrahi ve psikiyatri poliklinikleri, nisan ayı başından bu yana internet üzerinden hasta kabulüne başladı.

Sistem sayesinde telefonunda WhatsApp programı yüklü olan hastalar, internet üzerinden aldıkları randevuyla hastaneye gitmeden hekimlerle imajlı görüşüp muayene olabiliyor.

“Uygulamayı hastaların pandemi sürecinde mağdur olmaması için başlattık”

Bu doğrultuda hastanelerinde “İnternet Polikliniği Randevusu” sistemini kurduklarını aktaran Cantürk, nisan ayı başlarında sistem üzerinden hasta kabulüne de başladıklarını kaydetti.

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’nın evvelki gün koronavirüs hadiselerinde konutta tedavide yeni bir uygulamaya geçileceğini ve doktorların “Teletıp” denilen sistem sayesinde hastalarıyla direkt görüşme yapacaklarını açıkladığını anımsatan Cantürk, “Bakanımızın bu açıklaması bizi çok memnun etti, kendisine şükranlarımızı sunuyoruz. Kocaeli Üniversitesi Hastanesi olarak nisan ayının başında Toplumsal Güvenlik Kurumuna (SGK) bu uygulamaya başlama isteğimizi bildirdik ve o tarihten itibaren gastroenteroloji, genel cerrahi ve psikiyatri polikliniklerinde hastalarımıza WhatsApp üzerinden hizmet vermeye başladık. Pandemi sürecinde 3 bin 500-4 bin hastamız bu hizmetten yararlandı. Bu uygulamayı devam ettiriyoruz. Bilhassa hastaneye gelemeyecek olan hastalarımızın işlerini daha rahat bir halde yapıyoruz. Kovid-19’la karşı karşıya kalmasını azaltmaya çalışıyoruz. Burada bu işi birinci yapan devlet üniversitelerinden biri, tahminen de birincisi olmanın memnunluğunu yaşıyoruz. Vatandaşlarımıza daha yeterli bir hizmet vereceğimizi belirtmek istiyoruz.” tabirlerini kullandı.

Kaynak: AA

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.