En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Koca yürekli İrem, sıhhatine kavuşup tabip olmak istiyor

Koca yürekli İrem, sıhhatine kavuşup hekim olmak istiyor Evvel skolyoz akabinde ise kalp ameliyatı olması gereken İrem, riski bulunan …

Koca yürekli İrem, sıhhatine kavuşup tabip olmak istiyor
6 views
13 Eylül 2020 - 23:29

Koca yürekli İrem, sıhhatine kavuşup hekim olmak istiyor

Evvel skolyoz akabinde ise kalp ameliyatı olması gereken İrem, riski bulunan ameliyatlar için hoş bir haber bekliyor

İrem Uğuz: “Arkadaşlarım üzere koşmak, oynamak istiyorum”

“Büyüyünce hekim olup, benim üzere çocuklara yardım etmek istiyorum”

MERSİN – Mersin‘de yaşayan ve doğuştan kalp rahatsızlığı bulunan, akabinde skolyoz hastalığı teşhisi konulan 13 yaşındaki İrem, riski bulunan ameliyatlar için hoş bir haber bekliyor. İrem Uğuz, “Arkadaşlarım üzere koşmak, oynamak istiyorum. Büyüyünce tabip olup, benim üzere çocuklara yardım etmek istiyorum” dedi.

Mersin’de yaşayan ve doğuştan ‘çift çıkışlı sağ ventrikül’ kalp rahatsızlığı bulunan akabinde 8 yaşında skolyoz hastalığı ortaya çıkan 13 yaşındaki İrem Uğuz, sıhhatine kavuşup, arkadaşları üzere koşup oynamak, hayallerini gerçekleştirmek istiyor. Gözleri yaşlı aile de çocuklarının bir an evvel ameliyat olması için takviye bekliyor.

“Kızımın bir an evvel uygun olmasını istiyoruz”

Kızının rahatsızlığıyla ilgili İHA muhabirine konuşan baba Selahattin Uğuz, kızlarının doğuştan kalp rahatsızlığı bulunduğunu söyledi. 1,5 yaşında kızının kalp ameliyatı olduğunu söyleyen Uğuz, “Kızım Adana‘da rahatlatıcı bir kalp ameliyatı geçirdi. Ondan sonra ikinci bir ameliyat olacağını söylediler. İkinci ameliyatı yapılacaktı lakin kızımızda 8 yaşında skolyoz hastalığı olduğu tespit edildi. Bir mühlet korse kullandık. Gerek devlet gerekse özel hastanelere götürdük fakat bir sonuca varamadık. Bugün olağanda kızım ameliyat olması gerekiyordu lakin riskli olduğu, oksijeni düşük çıktığı için Mersin’de de Adana’da da yapmadılar. Hekimler bizi Ankara’ya yönlendirdiler. Kızımın bir an evvel düzgün olmasını istiyoruz. Bayramdan bu yana gayret ediyorum lakin bir sonuca şimdi varamadık” diye konuştu.

Toroslar Kaymakamlığı’na giderek yardım talebinde bulunduklarını kaydeden Uğuz, “Sağolsun kaymakamımız Ahmet Hikmet Şahin çok ilgilendi, bu hususta çok uğraş harcadı. Bize yardım kampanyası başlattırdı. Onun sayesinde bugünlere kadar gelebildik” dedi.

“Lütfen bana yardım edin”

İrem Uğuz ise bir an evvel ameliyat olmak istediğini belirterek, “Sağlığıma kavuşmak istiyorum. Sizlerden yardım istiyorum. Lütfen bana yardım edin, lütfen sesimizi duyun. Sıhhatime kavuştuktan sonra bende sokakta yaşıtlarım üzere koşmak, oynamak istiyorum lakin oynayamıyorum, yapamıyorum. Okulda zil çalınca teneffüse sınıftan koşarak çıkmak istiyorum. Büyüyünce de hekim olmak istiyorum. Benim üzere hasta çocuklara yardım etmek istiyorum” formunda konuştu.

Kaynak: İHA

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.