En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Kelamlı: “Doğalgaz keşfini hazmedemeyenler gaflet ve dalalet içindeler”

– Kelamlı: “Doğalgaz keşfini hazmedemeyenler gaflet ve dalalet içindeler” Adana Büyükşehir Belediyesi eski Lideri, MHP Genel Lideri Devlet …

Kelamlı: “Doğalgaz keşfini hazmedemeyenler gaflet ve dalalet içindeler”
6 views
15 Eylül 2020 - 23:16

– Kelamlı: “Doğalgaz keşfini hazmedemeyenler gaflet ve dalalet içindeler”

Adana Büyükşehir Belediyesi eski Lideri, MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin Baş Danışmanı Hüseyin Kelamlı, 320 milyar metreküp doğalgaz keşfini eleştirenlere sert reaksiyon gösterdi

ADANA – Adana Büyükşehir Belediyesi eski Lideri, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin Baş Danışmanı Hüseyin Kelamlı, Karadeniz’de bulunan 320 milyar metreküp doğalgaz rezervini eleştirenlere sert bir lisanla reaksiyon gösterdi. Kelamlı, “Türkiye’nin kazanımları noktasında bu kadar hazımsız olmak hakikaten gaflet ve dalalet içinde olduklarını gösterir. Allah onları ıslah etsin” dedi.

Kelamlı, “Türkiye Uzun vakittir güce yatırım yapıyor. Gerek karadan denizden yaklaşık 7 yıldır değerli yatırımlar ve aramalar yapmakta. Doğu Akdeniz’de karbon yataklarının paha kazanması ile mavi vatanın bir defa daha değeri ortaya çıktı. Önümüzdeki ilerleyen süreçte tahminen birkaç ay tahminen 1 yıl içinde bu rezervinde daha da büyüyeceği ön görüşündeyim. 20 milyar dolar her yıl ülkemizde kalacak. Bu uzun yıllarda daha da büyüyecek uzun istikrarlı bir büyümenin müjdecisi olacak. Karadeniz’de bulunan 320 milyar metreküp gaz, Türkiye’nin bulduğu en büyük rezervidir. Brezilya bu türlü gelişmiştir. Türkiye Petrolleri ve BOTAŞ ileri de en değerli şirketler olacak. Trakya’da, Karadeniz’de, Doğu Akdeniz’de bunun meyvelerini alacağız ve petrolde de bunun devamı geçektir. Türkiye 5 yıl içinde güçte dışa bağımlılığını azaltacaktır.

“Hazmedemeyenler’i Allah ıslah etsin”

Kelamlı, tenkitlere sert cevap vererek “Hazmedemeyenler Allah ıslah etsin. Cumhurbaşkanını sevmeye bilirler. Bu onların demokratik haklarıdır. Lakin Türkiye’nin kazanımları noktasında bu kadar hazımsız olmak bu kadar gaflet ve dalaletten öte bir duruştur. Bu buluş Türkiye’nin ileri ki devrinin de gelecek muvaffakiyetinin da muştusu olacaktır. Bu çalışmalar takviye veren Oruç reis, Fatih’e ve Kanuni’ye teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Kaynak: İHA

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.