En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Karsan’dan Elektrikli Araçlar Teknoloji Laboratuvarı

Karsan, otomotiv kesiminde mesleksel eğitime katkı sağlamak gayesiyle Bursa Valiliği ve Bursa Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü ile “Mesleki ve …

Karsan’dan Elektrikli Araçlar Teknoloji Laboratuvarı
425 views
13 Eylül 2020 - 21:38

Karsan, otomotiv kesiminde mesleksel eğitime katkı sağlamak gayesiyle Bursa Valiliği ve Bursa Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü ile “Mesleki ve Teknik Eğitimde İş Birliği Protokolü” imzaladı.

Bursa Valiliği binasında düzenlenen protokol merasimine; Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Karsan CEO’su Okan Baş, Endüstriyel Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı Alper Bulucu, İnsan Kaynakları Müdürü Mücahit Korkut ve Vilayet Ulusal Eğitim Mesleksel Eğitim Şube Müdürü Bülent Altıntaş katıldı.

Karsan’ın öncü iş birlikleri devam edecek!

Merasimde konuşan Karsan CEO’su Okan Baş, yarım asrı geride bırakan Karsan’ın dalda elde ettiği güçlü pozisyonun birçok sorumluluğu da beraberinde getirdiğini vurguladı. Tüm bu sorumluluklarından yola çıkarak çalışma ömründe bayan erkek eşitliğinin geliştirilmesi için istihdama ve eğitim alanındaki işbirliklerine orta vermeden devam edeceklerini söyledi. Bursa Valiliği ve Bursa Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü ile imzaladıkları protokolün de Karsan’ın bu maksadından yola çıkarak hayata geçirdiği işbirliğinin bir yapıtı olduğunu vurgulayan Okan Baş, mesleksel eğitimle dalı buluşturarak geleceğe yatırım yapan böylesi geniş kapsamlı bir işbirliğinin tarafı olmaktan duydukları memnuniyeti lisana getirdi. Okan Baş, “Elektrikli araçlar alanında yürüttüğümüz çalışmaları, bu alanda geleceğin nitelikli insan gücü olacak gençlerimiz ile paylaşacak olmanın heyecanı ve memnunluğu içindeyiz. Birlikte atacağımız her adımın kesimimize, bayan istihdamına ve ülkemizin geleceğine katma paha sağlayacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Okan BaşCEO/ Karsan

Bayan istihdamına da katkı sağlanacak!

Kelam konusu protokol ile “Karsan Elektrikli Araçlar Teknoloji Laboratuvarı kurulması” ve bu alanda gereksinim duyulan nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi hedefleniyor. Mesleksel ve Teknik Anadolu Liseleri’nin 10. sınıflarından seçilerek eğitim görecek 20 öğrencinin en az yüzde 50’sini kız öğrencilerin oluşturması planlanırken, çalışmayla; yakın geleceğin bayan istihdamının artırılmasına öncülük etmesi amaçlanıyor. Kelam konusu işbirliği; mezun olana kadar Karsan Elektrikli Araçlar Teknoloji Laboratuvarı’nda okuyacak öğrencilerin, gelecekte kesim ve yeni teknolojilere katma kıymet yaratacak bireyler olması açısından farklı bir değer taşıyor. İmzalanan protokol kapsamında; okullarda eğitimi verilen alanları bölümle birlikte tasarlamak ve mezunların iş hayatına hazırlanmalarına dayanak olunması amaçlanıyor.

Kaynak: Carmedya.com

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir,