En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Karadeniz’deki doğal gaz keşfi sonrası mesken sahibinden çok konuşulacak duyuru: Tuna-1 kuyusu görüntülü satılık daire

30 Haziran günü Zonguldak’tan geçerek Ereğli açıklarındaki Tuna-1 bölgesinde geçen 15 Temmuz günü sondaja başlayan Fatih Sondaj gemisi 320 milyar …

Karadeniz’deki doğal gaz keşfi sonrası mesken sahibinden çok konuşulacak duyuru: Tuna-1 kuyusu görüntülü satılık daire
149 views
20 Eylül 2020 - 21:18

30 Haziran günü Zonguldak‘tan geçerek Ereğli açıklarındaki Tuna-1 bölgesinde geçen 15 Temmuz günü sondaja başlayan Fatih Sondaj gemisi 320 milyar metreküp doğal gaz rezervine ulaştı. Muştuyu ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verdi. Müjdenin açıklanmasının yankıları devam ederken Zonguldak’ta bir mesken sahibi ise enteresan bir yola başvurdu. Bir internet sitesine “Tuna-1 doğal gaz kuyusu görüntülü yabancıya satışa mani yok 4+1” halinde 745 bin liraya duyuru veren konut sahibi C.Ö., duyurunun yayınlanmasının akabinde kısa müddetli şaşkınlık yaşadı. Kısa mühlet içerisinde binlerce kişinin gördüğü duyuru büyük ilgi gördü. Mesken sahibinin atağının zekice olduğunu tabir eden vatandaşlar, doğal gaz rezervinin Zonguldak açıklarında bulunmasının ise memnunluk verici olduğunu tabir ettiler.

“FIRSATÇI DİYEREK AYIP ETTİLER”

Mesken sahibi C.Ö, “Bazı lokal medyadaki haberlerde duyurusu fırsatçılıkla tanımlamışlar. Fırsatçı demek biraz ayıp olmuş tabi. Zira konutun fiyatı esasen oydu. Kuyu kurulunca da kocaman kuyu görülmeyecek değil. Açık denizde karşısında. Sonuçta her bireyin hayalidir; doğal gaz çıkartalım, petrol çıkartalım, maden çıkartalım; bizim Avrupa ülkelerinden ne farkımız var. Kaldı ki biz onlardan daha zeki ve insancılız” diye konuştu.

“ZONGULDAK’IN MARKA PAHASI ARTIYOR”

Zonguldak Emlakçılar Derneği Lideri Sercan Günarslan da Zonguldak’ın marka pahasına dikkat çekti. Günarslan, “Kömür madenciliğiyle anılan kentimizde doğal gazın da bulunmuş olması gurur verici bir öge. Bu durumun da ülke iktisadına büyük katkısı olacağına inanıyoruz. Zonguldak’a katkısı da vakitle ortaya çıkacaktır. Marka kıymeti manasında Zonguldak’a hoş şeyler katacağına inanıyorum. Tanınırlık bilinirlik manasında çekim merkezi manasında hoş şeyler katacaktır. Bizim kesimimiz manasında konut piyasasıyla alakalı fiyatlarla alakalı ne üzere değişimler olabilir? Çabucak yakın planda değişim olmayabilir lakin fiyatların da şu anda çok fazla etkileyeceğini düşünmüyorum. Zonguldak cazibe noktası olabilir. Şimdiden bütün yatırımcıları gayrimenkul yatırımları manasında bekliyoruz. O duyurusu bende gördüm. Sanırım esprili bir arkadaşımız. Kendi gayrimenkulünü satmak için bu türlü bir reklam yoluna başvurmuş. Bunlar hoş fikirler. Bu bile Zonguldak’ın cazibe noktası haline adım adım geldiğinin göstergesi. Bu türlü fikri olan vatandaşlarımız da var. Doğal gazın çıkarılması süreci başladığı vakit bu taraftaki gelişmeler daha da artacaktır. Bütün gayrimenkul yatırımcısı olan insanları da Zonguldak’a davet ediyoruz” biçiminde konuştu.

Kaynak: İHA

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir,