En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Japonlar şeffaf tuvaletin fotoğrafını çekmek için parka akın etti

Japonya’da bir proje kapsamında tasarlanan şeffaf duvarlı tuvaletler, Tokyolulardan büyük ilgi gördü. Kapısı kilitlendiği taktirde mat hale gelen …

Japonlar şeffaf tuvaletin fotoğrafını çekmek için parka akın etti
7 views
15 Eylül 2020 - 23:19

Japonya’da bir proje kapsamında tasarlanan şeffaf duvarlı tuvaletler, Tokyolulardan büyük ilgi gördü. Kapısı kilitlendiği taktirde mat hale gelen duvarlara sahip tasarım olağanüstüsü tuvaletlerle fotoğraf çekinmek isteyenler pilot bölge olarak seçilen parka akın etti.

Genel tuvaletlerin tasarımı için gerçekleştirilen bir proje kapsamında hayata geçirilen ve şeffaf duvarlar sayesinde kullanıcıların dışarıdan bakarak tuvaletin temizliğinden ya da boş olup olmadığından emin olunmasını hedefleyen tasarım, birinci olarak Tokyo’da bulunan iki parkta meraklıların beğenisine sunuldu.

ŞEFFAF TUVALETLERE BÜYÜK İLGİ

Pilot bölge olarak seçilen parklardan biri olan Yoyogi Fukamachi Parkı ise, sıra dışı tuvaletleri görmek isteyen meraklıların akınına uğradı. Bazıları bu farklı tecrübeye tanıklık etmek için parka gelirken, bazıları ise telefon ve kameraları ile alışılmadık tasarımı görüntüledi.

“GARİP BİR HİS”

Tuvaletleri görmek için parka geldiğini belirten Yuka Hiragaya (38), projeyi çok enteresan bulduğunu belirterek “Farklı ve inanılmaz eğlenceli bir tecrübeydi. Tuvalete girdiğimde kapıyı kilitleyene dek dışarısını görmek garip bir his” sözlerini kullandı.

KAPI KİLİTLENMEZSE DIŞARIDAN GÖZÜKÜYOR

Aki Onoda (27) ise kelam konusu dizaynın komik kazalara da sebebiyet verdiğini belirterek, “Bugün parka birinci geldiğimde yaşlı bir adam tuvalete girdi, fakat kapıyı kilitlemeyi unuttu. Duvarlar mat hale gelmeyince ortaya çok komik bir imaj çıktı. Fakat genel itibariyle epeyce eğlenceli bir tasarım” biçiminde konuştu.

“KIZIM ÇOK FARKLI BULDU”

Tomoki Yamaya (34) ise 4 yaşındaki kızını projeyi göstermek üzere parka getirdiğini söyleyerek, “Sosyal medyada dünyada birinci olduğunu duyunca görmek istedik. Pandemi sürecine karşın heyecan verici yenilikleri günlük hayatımıza taşımaları mükemmel. Kızım da çok farklı buldu. Başta ne olduğunu anlamasa da, kapıyı kilitleyince dışarısı görünmez hale gelince şaşırdı kaldı” diye konuştu.

Kaynak: İHA

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.