En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

İzmirlilerden Tunç Soyer’e para ve bayrak yansısı

İzmirlilerden Tunç Soyer’e para ve bayrak reaksiyonu İZMİR Büyükşehir Yöneticisi Tunç Soyer’in ‘İzmir bayrağı’ ve ‘İzmir parası’ tabirleri …

İzmirlilerden Tunç Soyer’e para ve bayrak yansısı
18 views
29 Haziran 2020 - 22:00

İzmirlilerden Tunç Soyer‘e para ve bayrak reaksiyonu

İZMİR Büyükşehir Yöneticisi Tunç Soyer’in ‘İzmir bayrağı’ ve ‘İzmir parası’ tabirleri, İzmirlilerin yansısını topladı. Vatandaşlardan, “Türkiye Cumhuriyeti’nde, Cumhuriyet kurma derdine düşmüşler”, “Devlet içinde devlet demek”, “Türkiye Cumhuriyeti devletimizin zati bir bayrağı var. Bu laflarını yadırgadık. Neyi algılatmaya çalışıyor anlamak istiyoruz” tahlilleri yapıldı.

Turizmciler ve akademisyenlerin katıldığı TÜRSAB’ın online içtimasında İzmir’e şahsi bayrak ve para teklifinde bulunan CHP’li İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Soyer, tenkitlerin odağı oldu. Birtakım politikler, sivil topluk kuruluşları ve vatandaşlar bu lafları eleştirdi.

‘İZMİR TÜRKİYE’DEN BAĞIMSIZ BİR KONUM DEĞİL’

İzmirli kimi vatandaşlar da Soyer’in bu açıklamasına reaksiyon gösterdi. Personel emeklisi 2 evlat babası Nejdet Erciyas (57), “Açıklamayı duyunca şaşırdım. Türkiye Cumhuriyeti’nde, Cumhuriyet kurma derdine düşmüşler. Yeni bir bayrak yeni bir para demek ki, Türkiye Cumhuriyeti’ne baş kaldırmaktır. Ben milliyetçi bir Türk’üm. Vatanımı da seviyorum. Tunç Soyer’in bu kelamlarını kınıyorum” dedi.

Emlak danışmanı, evli ve 2 evlat babası Fevzi Kaplan, “Bu lafların ne manaya geldiğini açıklamasını istiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti devletimizin zati bir bayrağı var. Bu laflarını yadırgadık. Neyi algılatmaya çalışıyor anlamak istiyoruz” dedi. Dokumacılık fabrikasında emekçi Ferhat Yılmaz (26), “Ben kendisine oy verdim. Gelgelelim bu kelamları yanlış buluyorum. Devlet içinde devlet demek. İzmir’in kendi bayrağı kendi parası külliyen yanlış bir şey. İzmir Türkiye’den bağımsız bir bölge değil. O yüzden yanlış buluyorum” dedi.

Personel emeklisi 2 evlat babası Ahmet Ede (57), “Bu memleketin bayrağı, parası bir. Bu hadise onu açar. O yolları yapsın çeşmelere yapsın kendi işiyle ilgilensin” dedi. Evli ve 4 evlat babası Ertan Selbes (52), “Başkanımızın dedikleri İzmir’e yakışmıyor. Belediyemiz kendi işine baksın. İzmir’e yağmur yağdı lağım kokusu var her yerde” dedi. Personel emeklisi Ali Aslan Ata (66), “Ayrım yapılıyor ben bu duruma karşıyım” dedi.

Kaynak: DHA

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.