En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Heybeliada açıklarında tekne alabora oldu

Heybeliada’da doğum günü partisinden dönen tekne alabora oldu. Teknede bulunan 27 kişiyi boğulmaktan deniz polisi ve kıyı güvenlik takımları …

Heybeliada açıklarında tekne alabora oldu
20 views
12 Ağustos 2020 - 23:42

Heybeliada’da doğum günü partisinden dönen tekne alabora oldu. Teknede bulunan 27 kişiyi boğulmaktan deniz polisi ve kıyı güvenlik takımları kurtardı.

İstanbul’da Heybeliada açıklarında facianın eşiğinden dönüldü. Doğum günü partisinden dönen 27 kişinin bulunduğu tekne bir anda alabora oldu. Alabora olan “Deniz Taksi 25″adlı teknenin içinde bulunan 27 kişi bir anda kendilerini denizin içinde buldu. Teknedeki mürettebatla birlikte 27 yolcu Kıyı Güvenlik ve Deniz Polisi tarafından kurtarıldı. Yolculardan 11’i hastaneye kaldırıldı. Adalar Kaymakamlığı kazanın saat 00. 50 sırasında yaşandığını açıkladı. Şimdi belirlenemeyen bir nedenle alabora olan teknedeki yolcu ve mürettebatların Kıyı Güvenlik ve Deniz Polisi Arama Kurtarma gruplarınca kurtarıldığı belirtildi. Kurtarılan yolculardan 11’inin hastaneye kaldırıldığı fakat hayati tehlikelerinin bulunmadığı kaydedildi.

“DENİZ TAKSİSİ AKSI NIYET O AN HAYATIN SONUNA GELDİK DİYE DÜŞÜNDÜK”

Doğun günü kutlamasından Deniz Taksisi ile Bostancı’ya dönmeye çalışan kümeden Ahmet Arslan, “Deniz Taksi ile Heybeliada’dan Bostancı’ya dönüyorduk. 10 dakika seyahat yaptıktan sonra yapmışken, birkaç sallantının akabinde taksi zıt döndü, bir anda suyun altında kaldık. Taksi üzerimize kapanmış vaziyette olunca içerisi su dolmuş vaziyette çıkacak yerde yoktu. O anda yalnızca buraya kadar dedik. O an hatırlayamıyorum ben yüzmeyi bilmiyordum. Nasıl kurtulduğumu bilmiyorum bir burun farkıyla nefes alacak bir yere geldiğimi hissettim. O an burada bir nefes alıyorsam bir umut hesabı yaptım. Arkadaşımın dediğine nazaran taksi yan dönmüş, yan dönünce bir hava alma alanı bıraktı. Ben hava alma alanını gördüğümde tekrardan kapının nerede olduğuna baktım. Kapının nerede olduğunu görünce bir tahtaya ulaşarak kapıya ulaştım. Bu esnada herkes dışarı çıkmıştı. Sağ olsunlar balıkçı tekneleri arkadaşlarımızı kurtarmış, ben taksideydim göremedim, daha sonra kıyı güvenlik grupları geldi bizi kurtardı” diye konuştu.

(Aykut Zor/İHA)

Kaynak: İHA

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.