En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

HAKKARİ Çatıya yarasalar yuva yaptı, binadakiler korona korkusu yaşıyor

Çatıya yarasalar yuva yaptı, binadakiler korona korkusu yaşıyor HAKKARİ’nin Biçer Mahallesi’nde, Şükrü Saraçoğlu’nun yaşadığı 3 katlı binanın …

HAKKARİ Çatıya yarasalar yuva yaptı, binadakiler korona korkusu yaşıyor
23 views
03 Eylül 2020 - 23:32

Çatıya yarasalar yuva yaptı, binadakiler korona korkusu yaşıyor

HAKKARİ’nin Biçer Mahallesi’nde, Şükrü Saraçoğlu‘nun yaşadığı 3 katlı binanın çatısına yuva yapan yarasalar endişeye neden oldu. Binanın en üst katında yaşayanlar, yarasalar nedeniyle koronavirüs kaygısı yaşadıklarını bu nedenle konuta girmeye korktuklarını söyledi.

Dünya, Çin’in Wuhan kentinden yayılan koronavirüsle uğraş etmeye devam ederken, kaynağının yarasalar olduğunun ileri sürülmesi, Hakkari‘de de bir ailenin tasaya kapılmasına ve korkmasına neden oldu. Biçer Mahallesi’nde 3 katlı bir binanın en üst katında yaşayan 6 kişilik Saraçoğlu ailesi, 1 haftadır yarasa korkusu yaşıyor. Yarasaların koronavirüs taşıyabileceği telaşı yaşayan aile, daha evvel 1-2 tane olan yarasaların sayısının kısa vakit içerisinde 20’yi aştığını belirterek, birebir binanın alt katında oturan yakınlarında geceyi geçirmeye başladı.

Mesken sahibi Şükrü Saraçoğlu, yarasaların konutunun çatı ve kirişlerine yuva yaptığını söyledi. Yarasaların koronavirüs taşımasından kaygı duyduklarını ve geceleri çatı kısmında gelen yarasa sesler nedeniyle endişe yaşamaya başladıklarını anlatan emekli memur Saraçoğlu, yetkililerden yardım beklediklerini söz etti. Saraçoğlu, “Yaklaşık bir haftadır konutumuzun çatısına yuva yapmış yarasalar var. Yarasaların sayısı kısa vakitte 15’e 20’ye çıktı. Koronavirüs taşıyorlar diye korkuyoruz, konutumuza giremiyoruz. Yetkililerden yarasaların doğal ortamlarına götürmelerini istiyoruz” dedi.

Kaynak: DHA

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir,