En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Gurbetçi gençten Türkiye’nin korona virüs gayretine övgü

Gurbetçi gençten Türkiye’nin korona virüs çabasına övgü Beyoğlu’nda gerçekleştirilen kontrollerde Fransa’da yaşayan genç konuştu ” Avrupa’ya …

Gurbetçi gençten Türkiye’nin korona virüs gayretine övgü
29 views
01 Eylül 2020 - 22:06

Gurbetçi gençten Türkiye‘nin korona virüs çabasına övgü

Beyoğlu’nda gerçekleştirilen kontrollerde Fransa‘da yaşayan genç konuştu

” Avrupa’ya nazaran Türkiye çok daha güvenli”

İSTANBUL – Beyoğlu’nda zabıta takımları yeni tip korona virüs genelgesi kapsamında denetlemelerde bulundu. Denetleme sırasında Türkiye’nin korona virüs çabasını pahalandıran gurbetçi genç, “Biz Fransa’da yaşıyoruz. Avrupa’ya nazaran Türkiye çok daha inançlı. Fransa’da durumlar güzel değil. İkinci dalga bekleniyor. Türkiye’de kalabilsem kalırım” diyerek övgü yağdırdı.

Beyoğlu Belediyesi zabıta grupları, İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelge kapsamında, ilçede faaliyet gösteren işletmelerde Korona virüs kontrolü yaptı. Denetlemelere Beyoğlu Belediye Lideri Haydar Ali Yıldız da eşlik etti. Denetlemeler kapsamına Karaköy’de bulunan işletmelere tek tek girilerek denetim edildi. İşletmelerde bulunan eserler yakından incelendi. Kurallara uyulup uyulmadığı takip edildi. Sabah erken saatlerde başlayan kontrollerde takımlar, dükkan dükkan gezerek Koronavirüs ile ilgili dezenfektan, maske, toplumsal uzaklık ve Koronavirüs’e karşı 14 kural afişleri üzere gerekli tedbirlerin alınıp alınmadığını denetim etti. Lider Haydar Ali Yıldız işletme çalışanları ve sahipleri ile konuşarak kurallara uyulması konusunda ihtarlarda bulundu.

Denetlemelere katılan Beyoğlu Belediye Lideri Haydar Ali Yıldız, “Birçok noktada günlük kontrollerimiz devam ediyor. Yeme içme yerlerinin kontrolleri konusunda hassas davranıyoruz. Maske, ara ve paklık konusunda hatırlatmalarda bulunduk. İş yerlerimiz ve vatandaşlarımız bu kurallara uyuyorlar. Biz bunları gözlemledik. Kurallara uymamız gerekiyor. İnşallah bu süreci atlatacağız. Bakanlıklarımızın kuralları ve kontroller sayesinde hamd olsun bu süreci düzgün yönettik” dedi.

Türkiye’ye Fransa’dan gelen gurbetçi genç Tarık Duman, “Türkiye tedbirlerini alıyor. Avrupa’ya nazaran Türkiye çok daha inançlı. Biz Fransa’da yaşıyoruz. Fransa’da durumlar yeterli değil. İkinci dalga bekleniyor. Türkiye’de kalabilsem kalırım. Burada önlemler çok daha uygun durumda” dedi.

Bir işletme sahibi Kadir Efe Oral ise, “Uygulamalardan ötürü mutluyuz. Müşterilerimiz az. Kontroller pek düzgün oluyor. Bundan sonra da bu türlü olması gerekir. Her masada başka farklı dezenfektanlar var” açıklamasında bulundu.

Kaynak: İHA

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir,