En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Google, Play Müzik uygulamasını kapatıyor

Arama motoru devi ABD’li Google, bir uygulamanın daha fişini çekiyor. Buna nazaran, Google Play Müzik eylül ayı prestijiyle kapatılacak. Google …

Google, Play Müzik uygulamasını kapatıyor
143 views
25 Ağustos 2020 - 22:07

Arama motoru devi ABD’li Google, bir uygulamanın daha fişini çekiyor. Buna nazaran, Google Play Müzik eylül ayı prestijiyle kapatılacak.

Google Play Müzik, Android kullanıcılarının faydalandığı bir uygulama, bir Google hizmetiydi. Android aygıtlarına bir ses belgesi atan kullanıcılar, bu uygulama sayesinde evraklarını oynatabiliyor hatta çalma listesi bile oluşturabiliyordu. Bir nevi Spotify’ın mahallî uygulaması üzere çalışan Google Play Müzik, Google’ın açıklamasına nazaran artık Google mezarlığını boylamak üzere.

GOOGLE PLAY MÜZİK’İN FİŞİ ÇEKİLİYOR

Google, Google Play Müzik için yaptığı açıklama ile hizmetin Eylül ayı itibariyle kapatılmaya başlanacağını duyurdu. Google’ın açıklamasına nazaran Google Play Müzik bir anda kapatılmayacak. Bunun yerine bölge bölge Google Play Müzik’in erişimi kesilecek. Örneğin; eylül ayından itibaren Yeni Zelanda ve Güney Afrika’da Google Play Müzik kapatılacak. Ekim ayında ise hiçbir ülkede Google Play Müzik kullanılamayacak. Lakin Google bu noktada kullanıcılara kimi inisiyatifler sunacak.

ARALIK AYINA KADAR VAKİT VAR

Ekim ayına kadar Google Play Müzik’i kapatacak olan Google, aralık ayına kadar ise kullanıcılara lokal evraklarını taşımalarına imkan tanıyacak. Yani bir Google Play Müzik kullanıcısı, Ekim ayında hizmete erişim sağlayamasa bile Aralık ayına kadar medya transferlerini gerçekleştirebilecek. 2020 yılında ise YouTube Music, Google Play Müzik’in yerini alacak.

GOOGLE PLAY MÜZİK İÇİN BİLDİRİMLER YOLDA

Google kullanıcıların belgelerini aktarmasına ve YouTube Music’e geçmelerine dair bol bol bildirim göndereceğini açıklamasında açık açık lisana getiriyor. Bu da yakın bir vakitte Google tarafından bildirim bombardımanına tutulacağınız manasına geliyor. YouTube Music’e geçerek ve Google Play Music kütüphanenizi YouTube Music’e aktararak hem bildirimlerden kurtulmanız hem de içinizi rahatlatmanız mümkün.

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir,