En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Evlatların bahçesinde oyun oynadığı binaya yıldırım çarptı

Evlatların bahçesinde oyun oynadığı binaya yıldırım çarptı İSTANBUL – Ağır yağışın olduğu Anadolu yakasında evlatların bahçede oyun oynadığı …

Evlatların bahçesinde oyun oynadığı binaya yıldırım çarptı
18 views
29 Haziran 2020 - 22:00

Evlatların bahçesinde oyun oynadığı binaya yıldırım çarptı

İSTANBUL – Ağır yağışın olduğu Anadolu yakasında evlatların bahçede oyun oynadığı binaya yıldırım düştü. Yıldırım düşen binada maddi hasar oluştu.

Vukuat saat 15.00 sıralarında ağır yağışın tesirli olduğu Sultanbeyli, Battalgazi Mahallesi’nde bulunan bir binaya yıldırım düşmesiyle meydana geldi. Yağış başlamadan evvel sokakta ve bahçede oyun oynayan evlatların bulunduğu binaya yıldırım düştü. Yıldırımın düşmesiyle birlikte kısa periyodik bir panik yaşandı.

“Arkadaşım telefonu kapatır kapatmaz yıldırım düştü”

Binanın bahçesinde oyun oynayan evlatlardan biri arkadaşının cep telefonunu kapatır kapatmaz gerçekleştiğini belirterek,” biz aşağıdaydık arkadaşımın telefonu açıktı. Telefonunu kapatır kapatmaz şimşek çaktı oraya. Yıkarıdan taşlar düştü. Bizde derhal kaçtık” diye hadisesi anlattı.

Vukuatın öbür görgü tanıklarından olan Muzaffer Çam”gökyüzü evvel bir karardı kararınca şimşekler çakmaya başladı. Ben de camdaydım şimşeğin binaya düştüğünü gördüm. Sonra da binadan düşen tuğlalar yola düştü. Doğal afet yapacak bir şey yok” diye konuştu.

Yaşanan vukuatta ölen yada yaralanan olmazken binada maddi hasar meydana geldi.

Kaynak: İHA

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.