En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Erdoğan, bir hoş haber daha verdi: Bu rezerv çok daha büyük bir kaynağın yalnızca bir modülüdür

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın hafta içi bir açılışta “Cuma günü milletimize bir müjde vereceğiz” açıklamasından sonra gözler bugüne çevrilmişti …

Erdoğan, bir hoş haber daha verdi: Bu rezerv çok daha büyük bir kaynağın yalnızca bir modülüdür
4 views
14 Eylül 2020 - 22:44

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın hafta içi bir açılışta “Cuma günü milletimize bir müjde vereceğiz” açıklamasından sonra gözler bugüne çevrilmişti. Dolmabahçe’de yaptığı açıklama ile muştuyu veren Erdoğan, “Türkiye, tarihinin en büyük doğal gaz keşfini Karadeniz‘de gerçekleştirdi.” dedi. Erdoğan, doğal gaz rezervinin en küçük modülünün bulunduğunu, devamının geleceğini “Bu rezerv çok daha büyük bir kaynağın yalnızca bir modülüdür. İnşallah devamı da en kısa müddette gelecek” diyerek duyurdu.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

“Bilindiği üzere güç kalkınmanın temel ögesi olmanın yanında ulusal kalkınmanın temel ögesi olmak üzere çok büyük ehemmiyete sahiptir. Ülkelerin ortaya koydukları vizyonların hayata geçmesi güç bölümündeki faaliyetlerin hayata geçmesiyle orantılıdır.

“320 MİLYAR METROKÜP DOĞAL GAZ REZERVİ KEŞFETTİK”

Rabbim bize değişik bir yerde, hem de görülmedik zenginlikte bir kapı açtı. Türkiye, tarihinin en büyük doğal gaz keşfini Karadeniz’de gerçekleştirdi. Bu operasyonu büsbütün ulusal imkanlarla gerçekleştirdik. Fatih Sondaj Gemimiz 20 Temmuz 2020’de başladığı Tuna 1 Kuyusu sondajında 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfetmiş durumda.

“VERİLER, TIPKI BÖLGEDE ÖBÜR KEŞİFLERİN OLDUĞUNA İŞARET EDİYOR”

Amacımız, 2023 yılında Karadeniz gazını milletimizin kullanımına sunmaktır. Kuyudan elde edilen datalar, birebir bölgede yeni doğal gaz keşiflerinin kuvvetle mümkün olduğuna işaret ediyor.

“BENZER MÜJDELİ BİR HABERİ AKDENİZ’DEN BEKLİYORUZ”

Epey yıl sabırla, ilmek ilmek yürüttüğümüz çalışmaların birinci ve en büyük meyvesini almış oluyoruz. Fatih ve Yavuz gemilerimiz vasıtasıyla Akdeniz ve Karadeniz’de 9 derin deniz sondajı gerçekleştirdik. Nihayet son sondajda milletimize beklediği muştuyu verme erdemine nail olduk. İnşallah emsal bir müjdeli haberi Akdeniz’den de bekliyoruz. Şu anda bakımda olan Yasal’ın de yıl sonunda devreye girmesiyle Akdeniz’deki faaliyetlerimize sürat vereceğiz. Keşifler için söylenen o hoş kelamı; sondaj faaliyetlerimize uyarlayarak tekrarlamak istiyorum: Her arayan bulamaz ancak bulanlar arayanlardır.”

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.